Чому варто вживати журавлину?


Журавлину дуже часто використовують на День Подяки у вигляді соусу та напоїв з журавлини, а також сушеної журавлини, яку додають як до основних страв, так і до десертів - йдеться в статті на сайті медичного центру "Пріма МЕД".

Ніхто не знає напевне, чому журавлина асоціюється зі святковим столом, проте історики кажуть, що це можу бути пов’язано із корінними американцями, які використовували журавлину не тільки як їжу та лікувальний засіб, а ще й як фарбник для одягу.

Як і інші корисні продукти, журавлина знаходиться вгорі списку, через свою високу поживну цінність та антиоксидантний вміст, саме тому її відносять до супер їжі. Не зайвим буде пригадати й той факт, що половина чайної ложки журавлини містить тільки 25 калорій!

Можлива користь від вживання журавлини включає зниження ризику розвитку інфекції сечовипускної системи, попередження певних типів раку, посилення імунної системи, пониження тиску крові та інші.

Інфекції сечовипускної системи: Журавлина напевно найкращий засіб для попередження цих захворювань, особливо це стосується рекурентних інфекції. Високий рівень проантоціанідів у журавлині допомагає зменшити адгезію певних бактерій до стінок сечовипускного тракту, що в свою чергу допоможе позбутись інфекції.

Серцево-судинні захворювання: Є деякі докази того, що полі феноли у журавлині можуть знижувати ризик появи серцево-судинних захворювань за допомогою попередження накопичення тромбоцитів та зменшення тиску крові через протизапальні механізми.

Рак: Дослідження показало, що журавлина має властивість заповільнювати розвиток прогресію пухлин а також виявляє позитивний ефект проти раку простати, печінки, молочної залози та тонкого кишечника.

Зуби: Ті самі проантоціаніди у журавлині, що допомагають у попередженні інфекції сечовипускного тракту, мають також хороший вплив на здоров’я ротової порожнини, адже запобігають прикріпленню бактерій до зубів. Журавлина допомагає також у боротьбі з захворюваннями ясен.

Поживний склад журавлини.

Вітамін С – потужний природний антиоксидант, що здатний блокувати згубну дію деяких вільних радикалів, так само як і підвищувати стійкість організму проти інфекційних агентів. Раніше моряки брали з собою журавлину на борт корабля для того, щоб уникнути розвитку цинги, через високий вміст вітаміну С.

Клітковина – Згідно з даними лікарів, вживання великої кількості клітковини пов’язане зі значним зниженням ризику розвитку коронарних захворювань серця, інсульту, гіпертензії, діабету, ожиріння та певних шлунково-кишкових захворювань. Збільшена кількість клітковини в раціоні також може знижувати тиск та рівень холестерину, підвищити чутливість до інсуліну, та покращити втрату вагу в пацієнтів з ожирінням.

Вітамін Е – водорозчинний антиоксидант, що залучений до функціонування імунної системи, який може допомогти попередити або ж відкласти розвиток хронічних захворювань, пов’язаних з вільними радикалами.

Журавлина також містить вітамін К, марганець та великий масив фітонутрієнтів, речовин рослинного походження, що допомагають захистити організм від шкідливих вільних радикалів та мають протизапальні та рако-попереджуючі властивості.

Джерело: сайт медичного центру "Пріма МЕД".



25 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/