Помірне вживання кави може попередити передчасну смерть


Неймовірні кількості чорного золота вливаються у наші організми щодня. Саме через це, дослідження впливу кави на організм стало популярним. Зараз нове дослідження виділило деякі цікаві позитивні ефекти від помірного вживання кави.

Згідно з деякими підрахунками, 2.25 мільярда чашок кави випивається щоденно.

Будь-що, що вживається людьми у таких кількостях потребує дослідження користі, або ж її відсутності, від того, що ми вживаємо.

Кава – це складний коктейль хімічних речовин, в тому числі й кофеїну, який зустрічається в природі. Крім цього добре дослідженого та широко вживаного стимулятора, присутні ще інші цікаві сполуки.

Кави містить більше 1,000 різноманітних складників, в тому числі й еафеоїлквінові кислоти, хлорогенні кислоти, дитерпени, феруллоїлквінові кислоти, 4-метилімідазол та р-кумарову кислоту, тощо.

Через такий різноманітний склад компонентів, деякі з яких були перелічені вище, кава має дуже широкий асортимент фізіологічних ефектів на організм людини. Корисна чи шкідлива вона для серця? Як вона впливає на роботу печінки? Чи покращує стан пацієнтів з Альцгеймером, чи її ефект протилежний? А також чи має кава вплив на хворих з діабетом?

Нове дослідження, що було опубліковане у виданні Американської Асоціації Здоров’я Серця Circulation об’єднало дані з декількох довготривалих досліджень для оцінки потенційного впливу на здоров’я протягом значного періоду часу.

В дослідженні була використана інформація про 74,890 та 93,054 жінок з двох окремих досліджень. А також про 40,557 чоловіків.

Інформація включала опитування щодо раціону, яке робилось кожні 4 роки. Дослідження тривало максимум 30 років.

Користь від вживання кави

Дослідження виявило, що люди, які вживали помірні кількості кави (менше п’яти чашок кави на день) мали нижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, неврологічних захворювань, другого типу діабету чи самогубства.

Ці результати дуже цікаві й тому, що у дослідженні використовувалась як кава з кофеїном, так і без нього. Тому деякі з цих ефектів можуть не залежати прямо від кофеїну.

Учасників також перевіряли щодо вживання алкоголю та тютюну, оскільки ці дві залежності найбільш характерні для кавоманів, в порівнянні з людьми, які її не вживають.

Автори дослідження також наголосили на тому, що дане дослідження було розроблене не для того, щоб показати прямі зв’язки між вживанням кави та захворюваннями, тому робити передчасні висновки на даному етапі не варто. Іншим недоліком даного дослідження є те, що точність відповідей учасників дослідження щодо кількості випитої кави не можна перевірити.

Попередні результати схожого дослідження були занадто мінливими щодо ефекту кави на різні захворювання, тому результати цього дослідження не можна сприймати як точний доказ, проте, бзе сумніву, вони становлять значний додаток до літератури.

Результати попереднього дослідження щодо користі кави для здоров’я

В останні роки було проведено широкий спектр експериментів щодо наслідків зловживання кавою. Результати показали, що вживання кави має позитивний вплив на другий тип діабету, хворобу Паркінсона та деякі захворювання печінки.

Проте є й інша сторона медалі: кава також може проявляти негативний вплив на тиск крові та плазмовий гомоцистеїн, обидва з яких підвищують ризик появи серце-судинних захворювань, на противагу останньому дослідженню.

Джерело: сайт медичного центру "Пріма МЕД"



21 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/