Магістри спеціальності «Право» мають змогу отримати подвійний, український та польський диплом


Не тільки студенти-магістри економічних дисциплін, але й вступники до магістратури з права Університету Короля Данила зможуть, завдяки співпраці навчального закладу з Вищою школою управління охороною праці в м. Катовіце (Польща), отримати подвійний диплом магістра права, реалізуючи програму «Два дипломи» за напрямами «Внутрішня безпека (Польща)» та «Охорона та захист прав людини (Україна, Університет Короля Данила)». Навчання одночасно проводитиметься в двох закладах, з короткотерміновим перебуванням на території Республіки Польща.

«Унікальність такої програми в тому, що на відміну від медицини, архітектури, будівництва, інформаційних технологій, дизайну, навіть економіки, що є по суті міжнародними напрямами підготовки, право завжди враховує національне законодавство. Тому програм подвійного диплому з права в Україні дуже мало, оскільки її впровадження передбачає пошук точок співпраці з врахуванням національних інтересів. Такою точкою дотику стала програма підготовки «Внутрішня безпека», що пропонується в рамках співпраці партнерів», – розповідає проректор з наукової роботи Університету Короля Данила, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Острогляд.

Перевагами співпраці в програмі подвійних дипломів є врахування отриманих раніше знань в українському університеті, написання єдиної магістерської роботи та відвідання предметів обраної спеціалізації на базі польського університету.

Крім того, в рамках Програми, крім вивчення практичних профільних дисциплін (Стратегії внутрішньої безпеки, Спецслужби, Стратегії запобігання злочинності, Сучасна терористична загроза, Безпека інформації, Міграційна політика, Конституційна система державних органів та ін.), передбачається також вивчення і стикових предметів, що потрібні на сьогодні для становлення професіонала-юриста – Соціальна комунікація, Соціальна психологія, Стратегічне управління, Управління колективом та ін.

Тобто значна увага приділяється: співпраці юриста з засобами масової інформації; врахуванню в його роботі психологічних аспектів протидії; взаємодії з колегами та органами державної влади, місцевого самоврядування та недержавними організаціями; сучасним способам вирішення правових конфліктів; актуальним тенденціям наукових досліджень; правовій політиці в різних сферах; пошуку роботи та закріплення на робочому місці та ін. Українська складова програми підготовки звичайно базуватиметься на українському та міжнародному законодавстві.

«Впровадження такої програми сприятиме підвищенню конкурентоспроможності випускників Університету, оскільки вони отримають одразу два дипломи, український – що дозволяє претендувати на будь-яку посаду в сфері права на території України (суд, прокуратура, нотаріат, адвокатура та ін.) та польський – що визнається в країнах ЄС.

Ми не хочемо втрачати кращих наших дітей направляючи їх на навчання в Республіку Польща на кілька років, коли вони втрачають родинні, дружні зв’язки та повністю перебувають в іншомовному середовищі і що особливо важливо для юристів – середовищі іншого (польського) законодавства, ми даємо їм можливості пошуку кращої роботи, що базуються на наявності двох дипломів та вивченні (володінні) ще однієї мови країни європейської спільноти», – наголошує Олександр Острогляд. 



20 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/