Освітяни Прикарпаття готуються до підсумкової серпневої колегії-галузевої конференції


Завтра, 22 серпня, о 10.00 на розширеному засіданні підсумкової колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації, що проходитиме на 4-му поверсі за участі керівників області, з доповіддю «Стан готовності навчальних закладів до 2012/2013 навчального року та впровадження нового Державного стандарту початкової освіти» виступить Зінаїда Болюк, начальник головного управління освіти і науки ОДА.

Для обговорення освітянам запропонують такі питання:
1. Організаційно-педагогічні аспекти забезпечення якісної освіти в умовах нового Державного стандарту початкової освіти.
2. Готовність матеріально-технічної бази навчальних закладів до початку нового 2012/2013 навчального року: стан та виклики.
3. Особливості нових навчальних планів та програм, впровадження їх у практику роботи учителя 1-го класу.
4. Реалізація змістових ліній освітньої галузі “Мови та літератури” у початковій школі.
5. Формування предметних математичних компетентностей учнів у 1-му класі.
6. Особливості викладання природознавства в 1-му класі відповідно до нового Державного стандарту початкової освіти.
7. Формування духовних, естетичних, моральних, громадянських цінностей першокласника в контексті наступності між дошкільною та початковою освітою.
8. Створення здоров’язбережувального середовища в навчальному закладі та формування мотивації до здорового способу життя у школярів.
9. Психофізіологічні особливості адаптації дитини до навчання в 1-му класі.
10. Організація спільної діяльності школи, сім’ї, громадськості до реалізації Державного стандарту початкової освіти.

На колегії нагородять кращих педагогічних працівників обласною педагогічною премію імені Івана Косика «за значний внесок в організацію та вдосконалення функціонування і розвитку системи освіти Прикарпаття»; грамотами голови облдержадміністрації і голови обласної ради, грошовими преміями за підсумками роботи у 2011-2012 навчальному році й підготовку до 2012-1013 навчального року та заохочувальними преміями.

20-21 серпня передбачена робота 20 предметно-циклових секцій:
- завідувачі методичних кабінетів,
- директори інформаційно-методичних (методичних) центрів відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та виконкомів міських рад,
- керівники загальноосвітніх шкіл-інтернатів обласного підпорядкування,
- керівники районних (міських) методичних об’єднань,
- працівники відділів (управлінь освіти) відповідальні за дошкільне виховання, початкову освіту, роботу позашкільних закладів, викладання української мови та літератури, іноземних мов, суспільствознавчих дисциплін, географії та економіки, математики та фізики, інформатики, біології та хімії, трудового навчання, християнської етики, предметів естетичного циклу, фізичної культури, «Основ здоров’я» і ОБЖ,
- класні керівники,
- педагоги-організатори,
- практичні психологи,
- шкільні бібліотекарі.

Форми роботи: наукові, інформаційно-аналітичні повідомлення, презентація досвіду, експрес-діагностування, управлінські, методичні діалоги, робота в групах, методичні, онлайн-консультування, управлінські слухання, дискусії, «круглі столи», «майстер-класи», розширене засідання підсумкової колегії.

Представництво: майже 850 освітян області охоплено різними формами роботи: керівники відділів (управлінь) освіти, завідувачі (директори) районних (міських) методичних кабінетів (інформаційно-методичних центрів), методисти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів, учителі-предметники, керівники гуртків, вихователі дошкільних закладів, практичні психологи та соціальні педагоги, шкільні бібліотекарі.



21 Серпня 2012 p.
©http://briz.if.ua/