Мед – користь для здоров’я, вживання та ризики


Мед – це солодка речовина, яка виготовляється бджолами з нектару квіток. Спочатку бджоли перетворюють нектар на мед процесом регургірації та евапорації, після цього запасають його як первинне джерело їжі у воскових сотах всередині вулику. Мед зазвичай дістають з вуликів для потреб людей.

Мед розрізняють за кольором, прозорістю, золотий бурштиновий мед зазвичай вартує дорожче чим інші темніші різновиди. Аромат меду буде відрізнятись залежно від типу квіток, з яких був зібраний нектар.

Наразі можна придбати як пастеризований, так і необроблений мед. Необроблений мед дістають з вулика і відразу розливають безпосередньо у банки, тому такий продукт буде містити залишки дріжджів, пилку та воску. Вживання місцевого необробленого меду може допомогти у боротьбі з сезонними алергіями, через регулярний контакт з пилком цієї території. Пастеризований мед нагрівається та очищується від всіх домішок.

Енергетична цінність меду

Одна столова ложка меду (приблизно 21 грам) містить 64 калорії, 17.3 грама вуглеводів (17.3 грама цукру, не клітковини), 0 грам жиру та 0 грам білка.

Мед також містить незначну кількість вітамінів та мінералів.

При заміні цукру на мед спостерігається повільніше підняття рівня цукру в крові, що ймовірно дозволяє втамувати голод набагато ефективніше. Також є докази того, що мед виступає як хороший антиоксидант, має протимікробні та заспокійливі властивості.

Можлива користь від вживання меду

Полегшення при застуді.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я та Американська Академія Педіатрів рекомендують мед як засіб проти кашлю.

У 2007 році світ побачило дослідження, згідно з яким мед здатен зменшувати кашель у нічний час та покращувати якість сну у дітей з інфекцію верхніх дихальних шляхів, у порівнянні з деякими медикаментами та відсутністю будь-якого лікування.

Порятунок від печії

Мед може допомогти у лікуванні печії, згідно з дослідженням, що було опубліковано у виданні BMJ. Дослідники припускають, що такий ефект може бути зумовлений в’язкістю меду, що покриває верхній шлунково-стравохідний тракт та запобігає виділенню шлункового соку.

Бактерицидна дія

Мед містить білок defensin-1, який має здатність знищувати бактерії. Свіжий, не пастеризований мед може використовуватись для свіжих ран, проте його не варто використовувати замість виписаних лікарем медикаментів.

Можливий ризик для здоров’я від вживання меду.

Краще за все не концентрувати увагу на вживанні певних продуктів, адже найкращим дієтами для здоров’я є ті, які комбінують різноманітну їжу.

Мед все ще залишається цукром, тому його вживання повинне бути помірним. Американська Організація Здоров’я Серця рекомендує жінкам отримувати з цукрів не більше 100 калорій на день; а для чоловіків не більше 150 калорій. Це трішки більше двох столових ложок для жінок та 3 столових ложок для чоловіків.

Мед може містити ботулінові ендоспори, що можуть викликати дитячий ботулізм, рідкісне, проте дуже важке отруєння крові, що може призвести до паралічу. Навіть пастеризований мед може містити ці спори. Через це рекомендується не вживати мед дітям до 1 року.

Джерело: сайт медичного центру "Пріма МЕД"



20 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/