На Тлумаччині відбувся етно-фолк фестиваль «Вільха»


У середу, 12 липня, у День Святих Первоверховних апостолів Петра й Павла, у селі Вікняни Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади відбувся етно-фолк фестиваль «Вільха», організований Тлумацькою міською радою ОТГ за підтримки районної державної адміністрації та районної ради.
Привітати жителів та гостей села прийшли перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Бринський, заступник голови районної ради Василь Гнатюк, міський голова Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Роман Круховський.
Розпочалось свяnкування відкриттям виставки-ярмарку майстрів народно-ужиткового мистецтва з майстер-класами по основах гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки. Мистецько-культурну частину заходу представляли фольклорні колективи Тлумаччини та виступи музичних гуртів «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава» з міста Івано-Франківська.
Під час дійства гості фестивалю мали змогу скуштувати смачні страви покутської кухні, спробувати уху з дністрової риби та придбати унікальні, неповторні, оригінальні вироби на виставці-ярмарку.
Благословили вікнянську громаду декан Тлумацького деканату Української Греко-Католицької Церкви отець Павло Дутчак та місцевий священник отець Роман Козак.
Незважаючи на теплий літній дощ, організаторам фестивалю вдалось пробудити інтерес мешканців краю до етнічної культури Покуття через народно-мистецькі, музичні, екологічні, освітні та інші розважальні і пізнавальні програми.



Довідково
Етно-фолкфестиваль «Вільха» - унікальний захід, в основі якого лежить обряд «Вільха», що зберігся лише в деяких селах Тлумаччини. Свято входить до циклу літніх купальських свят. Цей звичай зародився ще у часи Київської Русі, коли на Покуття нападали монголо-татари. Люди, втікаючи від татар, ховалися у болотистих місцях, де росло багато вільхи. А вже коли татари відходили, вдячні люди прикрашали вільху і вшановували її як рятівницю людського життя. Відтоді вільха на Покутті стала символом волі та порятунку, оберегом. На вшанування цього дерева свято проводилося в час, коли закінчувався сінокіс і ще не розпочалися жнива. Вільху зрубували і встановлювали на місці гулянь, навколо неї, як у Купальську ніч, дівчата водили танці, розповідали казки і легенди, співали пісні. Опівночі дерево спускали на воду, примовляючи, щоб із ним відійшли злі сили.

Джерело сайт Тлумацької РДА



13 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/