На Прикарпатті стартує проект Української Жіночої Варти, спрямований  на реабілітацію і навчання постраждалих від війни на Сході України


Всеукраїнська громадська організація «Українська Жіноча Варта» реалізовує на Прикарпатті масштабний проект, який спрямовується на підтримку, реабілітацію та проведення навчальних заходів для учасників  АТО і їх сімей, а також для жінок, які втратили рідних на війні.
Кореспонденту БРІЗ вдалось поспілкуватись з головою УЖВ, адвокатом Оленою Білецькою.
 
Розкажіть, що собою являє цей проект?
Проект  складається з двох частин. Перша частина – створення діючого млина-музею, соціального підприємства та навчального центру на базі старовинного млина в селі Ясень, Рожнятівського району Івано-Франківської області. Українська Жіноча Варта взяла в оренду млин, побудований у 30-х  роках та за підтримки посольства Литви в Україні реставрує та відновить його, та на його базі створить соціальне підприємство, навчальний центр та музе хліба, як туристичну родзинку для місцевої громади та регіону. Ясень - досить велике село, але туризм як такий не розвинений взагалі, хоча можливості там фантастичні. На базі млина функціонуватиме тренінговий центр, де будемо проводити навчання з фінансової грамотності, кооперації, підприємництва для жінок, які втратили когось на війні з РФ на сході України та для ветеранів. В Україні зараз досить багато жінок, які в дуже молодому віці уже стали вдовами з малолітніми дітьми, або втратили дитину і знаходяться в досить важкому фінансовому становищі. Тому основна мета - дати цим людям нові знання і спонукати до активніших дій. Бо немає крім себе самих на кого надіятися.

Друга частина проекту – створення реабілітаційного центру Української Жіночої Варти в селі Посіч, неподалік Івано-Франківська.  За планом тут буде функціонувати реабілітаційний центр, контактний зоопарк для психологічної реабілітіції ветеранів та жінок.
Роздумуємо щодо встановлення пасіки. Довкола неї можна буде розвернути багато лікувальних процедур. Також тут проводитимемо тренінгові програми. Зараз ведемо переговори з кількома посольствами та міжнародними організаціями щодо підтримки проекту, а поки займаємося документацією. Вдячні за підтримку Проекту посольству Литви та особисто панові Послу Марюсу Януконісу. Також вже кілька послів заявили, що підтримають проект УЖВ по створенню реабілітаційних площадок у Ясені та Посічі.
 
На якій стадії реалізації знаходиться поект?

В Посічі зараз вирішується питання  документації, а в Ясені практично  ми знаходимось на етапі запуску.
Млин має запрацювати до кінця літа. Його ще реставрують, чистять і вирішуємо деякі робочі питання.


 
Кого долучатимете до проведення навчань та роботи у реабілітаційному центрі?
Багато спеціалістів є в самій Українській Жіночій Варті. У нас є кому займатись реабілітацією чи проведенням тренінгів, просто виникло питання облаштувати місце, де це можна системно робити. Плюс є контакти із закордонними спеціалістами. До прикладу, близький товариш з Литви - Даріус Радкявичус, який певний час працював психологом у литовському антитерорі, а зараз бізнес консультант світового рівня. Вів президентські МВІ в Києво-Могилянській бізнес школі, готовий провести в Україні декілька лекцій для наших жінок та ветеранів. Багато планів з канадцями та американцями. Уже розроблена навчальна програма, тому ми поступово рухаємося від планування до втілення задуманого.
Запуск такого проекту потребує немалих ресурсів. З яких джерел буде фінансуватись?
До цього проекту уже долучилося посольство Литви і зараз частково за їх кошти, а частково за власні запускаємо роботу в Ясені. Ще ми в переговорах з кількома посольствами щодо спів фінансування цього центру. Також розраховуємо на кошти, виручені з функціонування млина. Він працюватиме в форматі соціального підприємства, тобто прибуток з нього направлятиметься на підтримку самого центру та реалізацію інших задумів.


 
Розкажіть трохи про Українську Жіночу Варту?

Ми є однією з найбільших жіночих організацій в Україні. Організація виникла в 2014 році. Займаємося військовими навчаннями для жінок, підтримкою жінок, що служать в ЗСУ та інших військових структурах та підготовкою цивільних жінок. Більш детально ознайомитися про діяльність та напрямки Української Жіночої Варти можна на сайті http://uzv.org.ua/
 
 



3 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/