Івано-Франківські журналісти навчалися енергоефективності


Зростання тарифів змушує українців серйозно замислитись над питаннями енергоефективності та енергозбереження власного житла.

Безпосередньо вплинути на тарифну політику ми не можемо. Однак у наших силах хоча б навчитися витрачати менше.

Як це зробити, не докладаючи додаткових фінансових зусиль? Як мінімум, менше споживати. Досі не вимиикаєте електроприлади з розеток – почніть уже сьогодні! Звикли лити воду під час купання та миття посуду – навчіться користуватися нею розумно… Проте ці заходи надто локальні. Для досягнення більш суттєвих результатів у царині економії необхідно впроваджувати у будинках заходи з енергоефективності.

Тож 13 червня команда Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розпочала серію нових дводенних тренінгів для журналістів «Головне про енергоефективність у ЗМІ». Учасниками першого заходу, який відбувся у Тернополі, стали 24 журналісти з Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей. Представники ЗМІ дізналися як стати господарями свого будинку та зменшити споживання енергоресурсів.

Протягом першого дня журналісти разом з експертами проекту розбиралися у розмаїтті сучасних енергозберігаючих технологій, дізнавались про особливості будівництва енергоефективних та пасивних будинків, перевірили правильність використання ключової термінології у сфері ЖКГ, а також розвінчали найпоширеніші міфи про створення та функціонування ОСББ. Наприкінці дня учасники тренінгу відвідали завод «ЕлДом», де дізналися як виготовляють енергоефективні вікна та двері.

Після цього завітали до ОСББ «Імідж-1», яке за сім років свого існування змогло втілити суттєві перетворення:утеплити фасад, встановити нові енергозберігаючі вікна на всіх сходових клітинах, замінити лампочки на світлодіодні та встановити давачі руху. Про все це журналістам розповіла голова ОСББ та жителі будинку.

Під час другого дня тренінгу всі журналісти об’єднались у міні-редакції та працювали над створенням  цікавих, мотиваційних медіа-творів, в основу яких лягли проблеми та ситуації, типові для більшості українських багатоповерхівок. Завданням журналістів було вирішити ці проблеми завдяки інформації, отриманої від експертів Проекту USAID протягом тренінгу, та знайти креативні підходи до викладення тексту, який би зацікавив та мотивував до дії їхню аудиторію. Створені матеріали команди презентували на розсуд експертного журі.

Директор з питань комунікації та зв’язків з урядом Проекту«USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»Віра Ілляш вручила  кожному учаснику Сертифікат про участь у тренінгу.



28 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/