Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» у дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл»


Проведення заходів з безпеки життєдіяльності в дитячих оздоровчих закладах Прикарпаття вже стало чудовою традицією і прекрасною нагодою нагадати підліткам про елементарні правила безпеки власного життя. Адже від того, чи знають діти, як безпечно поводитися вдома та під час відпочинку, чи вміють зорієнтуватися у різних надзвичайних ситуаціях, залежить їхнє безпечне і щасливе майбутнє. Сьогодні працівники Управління ДСНС в області цікаво та змістовно провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» у дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл», що у Галицькому районі.

 Тут, серед мальовничої природи та цілющого повітря, за одну зміну, що триває 21 день, одночасно відпочивають та оздоровлюються понад 500 дітей, а загалом за літній період табір гостинно відчиняє двері для чотирьох змін, віковий діапазон яких надзвичайно широкий – від семирічних малюків до майже дорослих юнаків та дівчат. Школярі тут не тільки проводять дозвілля і набираються сил, а також різнобічно розвиваються, адже в таборі систематично проводяться цікаві культурні заходи, діти здійснюють екскурсії визначними місцями Прикарпаття.

За словами заступника директора табору з виховної роботи Олени Москалець, однією із пріоритетних ділянок роботи з дітьми у таборі є роз’яснення правил безпеки життєдіяльності, до якої вихователі залучають і професійних рятувальників, які за цей час встигли стати й добрими друзями та порадниками. Такі зустрічі із працівниками пожежно-рятувальної служби області проходять тут щозміни. Не став винятком і перший цьогорічний заїзд, який триває з 7 по 18 червня, відпочити і оздоровитися серед мальовничої природи приїхали майже 550 дітей, більша половина з яких – це діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, а також напівсироти і сироти. Вихованці табору з великим нетерпінням готувалися до приїзду гостей, кожний курінь підготував плакат на тематику безпеки життєдіяльності, в яких діти висловити своє ставлення до цього важливого питання.

Сонячного червневого дня зустріч з рятувальниками вже традиційно розпочалася із виступів працівників Управління ДСНС України в Івано-Франківської області. Дітям розповіли про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи рятувальників, нагадали про найбільш поширені ризики, з якими можна зіткнутися під час літніх канікул. Зокрема, коли залишаються самі вдома без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.

Велике враження справив на юних відпочивальників пожежний автомобіль на шассі «Камаз», що є на озброєнні у галицьких рятувальників, їх розповіді про технічні характеристики цього автомобіля та його оснащення. Дітям також продемонстрували бойовий одяг рятувальників, тепловідбивний костюм, а також апарат захисту органів зору та дихання, в якому рятувальники працюють у задимленому середовищі, а потім діти захопливими вигуками супроводжували демонстрацію гасіння умовної пожежі за допомогою струменів піни та води, а окремі щасливчики змогли навіть це робити разом з представниками пожежно-рятувальної служби, а потім також приміряти одяг рятувальника. Море отриманих дітьми позитивних вражень доповнили і водолази. У басейні, який знаходиться на території табору, вони продемонстрували дітям, як правильно надавати допомогу людині, яка тоне за допомогою різних підручних та спеціальних засобів, яким чином наблизитися до такої людини без ризику для власного життя та транспортувати її до берега. Побачили школярі і водолазне спорядження, ще раз почули правила поводження на водоймах, і навіть самі спробували рятувати умовного потерпілого за допомогою круга.

Декілька годин зустрічі пролетіли як одна мить, за цей час діти прожили ще одне життя, сповнене ризику і сміливості, і на завершення сфотографувалися у пожежному автомобілі, відчули себе справжніми рятувальниками, і в своїй уяві вони вже мчали на допомогу.

Такі цікаві і безпосередні зустрічі дітей з рятувальниками є надзвичайно корисними та повчальними, адже у невимушеній літній атмосфері школярам ще раз нагадують про такі прості, але важливі правила безпечної поведінки, вчать відповідальніше ставитися до безпеки власного життя і оточуючих людей, вміти прийти на допомогу у хвилину біди. І найважливіше, усвідомлювати, що життя – це найцінніше, що має людина і прожити його потрібно цікаво і безпечно.



16 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/