Прикарпаття: відбувся автопробіг машин з іноземною реєстрацією


Громадська організація «Авто Євро Сила» та власники автомобілів на іноземній реєстрації вимагають законодавчого врегулювання ввезення та перебування в Україні таких автомоболів, що забезпечить українцям рівні права з європейцями.

Сьогодні вони вийшли на акцію під Івано-Франківську ОДА та провели містом автопробіг на автівках з іноземними номерами.

«Через події, які останні роки мають місце в Україні зросла валюта, настала економічна криза, що призвело до значного подорожачання авто. Люди стали все більше користуватись автомобілями на іноземній реєстрації, адже вони в кілька разів дешевші ніж в Україні. Авто для людей це не розкіш, а необхідність життя, вони в нас недоступні, це, я вважаю, ганебна ситуація і дискримінація українців» - зазначив представник ГО «Євро Авто Сила» Олександр Чернявський.

Активіст наголосив, що півмільйона автомобілів на іноземній реєстрації заїжджає в Україні щороку. Це свідчить про попит на ці доступні автомобілі.

«Ми вимагаємо, щоб ми в своїй країні почувались гідно, мали такі ж умови життя як європейці. Євромайдан стояв за те, щоб ми інтегрувались в Європу. У нас має бути безвіз, керівництво держави заявляє про євроінтеграцію. Чому у всіх питаннях ми європейці, а у цінах на авто та зарплатах ми залишаємось в радянському лайнері?» - акцентував Чернявський.

Частково вирішити таку проблему в країні дозволить законопроект 5567, який передбачає можливість і право українського громадянина тимчасово ввозити автомобіль на іноземні реєстрації в Україну, необхідність сплачувати за це кошти в державний бюджет (приблизно від 120 до 250 і більше євро на рік), залежно від автомобіля, впродовж 2 місяців з дня набрання чинності закону всі автомобілі, які мають певні порушення по митниці, зможуть пройти офіційну процедуру оформлення тимчасового ввезення, сплативши ці платежі.

Депутат Яремчанської міської ради від партії «ВОЛЯ» відзначив, що прийняття законопроекту 5567 дуже важливе і для бійців в зоні антитерористичної операції.

«Наші хлопці з АТО згідно з цим законом будуть звільнені від сплати за ввезення одного автомобіля, що допоможе врегулювати проблему транспортних засобів в зоні АТО. Сподіваюсь, що нас підтримає обласна рада, прийме звернення до Президента і Уряду з прохання законодавчо врегулювати це питання. Яремчанська міськрада та ряд інших місцевих рад вже прийняли таке звернення» - зазначив Куртяк.

Нагадаємо, позафракційні народні депутати Юрій Дерев’янко та Володимир Парасюк зареєстрували законопроект 5567, який врегульовує проблему, пов’язану з використанням автомобілів на іноземній реєстрації та тимчасового ввезення громадянами України таких автомобілів до 1 року. Співавторами законопроекту вже стали понад 100 народних обранців.11 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/