Засоби зв'язку для армії не випробовувались на стійкість до радіоелектронної боротьби


Обладнання зв'язку для української армії не проходило необхідне випробування на стійкість до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Про це заявив народний депутат з Прикарпаття Юрій Дерев'янко.

В Україна триває скандал навколо закупівлі засобів зв'язку для армії. Зокрема Міністерство оборони та деякі депутати і чиновники активно лобіюють закупівлю обладнання турецької компанії «Aselsan», яке за характеристиками значно поступається сучасним засобам зв’язку ізраїльської компанії «Elbit Systems Ltd.».

"Ми вимагаємо продовження порівняльних випробувань, проведення випробувань усього обладнання в першу чергу на стійкість до обладнання РЕБ, якого повноцінно ніхто не провів", - заявив депутат.

Він повідомив, що спочатку поламалась машина (колесо пробилось), потім зламався карбюратор, а потім начебто зламалось саме обладнання РЕБ.

"І це все в той день коли мали проводитись польові випробування на протидію РЕБ", - заявив Дерев'янко, додавши що це стосувалось тільки старого обладнання.

"Нове обладнання Elbit, так звана "72 серія", яке стоїть на озброєнні Ізраїльської армії, яке пропонували придбати Міноборони ще в жовтні 2016 року, ніхто на протидію РЕБ не випробовував взагалі!", - підкреслив депутат.
За його інформацією, новому обладнанню "72 серії" взагалі "приділили увагу" лише 2 дні з 16 днів порівняльних випробувань.

Дерев'янко нагадав, що в дорученні Президента та міністра оборони було завдання провести порівняльні випробування всього наявного обладнання, в тому числі новітнього, яке можна зараз придбати.

"Але "правильно" складена методика проведення порівняльних випробувань, затверджена чиновниками генштабу і Міноборони "працює" на "потрібний" результат!", - обурився нардеп.

"Навіщо виконувати доручення Верховного головнокомандувача та міністра оборони, якщо сила корумпованих бюрократів є значно вищою? Навіщо одночасно випробовувати і порівнювати нову так звану "72 серію", яка в рази навіть по паспортних характеристиках краща від аналогічного обладнання, якщо сила корумпованих бюрократів через "правильну методику" більша здорового глузду?", - запитав Дерев'янко.

"Навіщо бійцям мати найкращі сучасні засоби військового зв'язку (аналогічні якими озброєні найкращі армії світу), щоб бути в бою боєздатними і не глухими, якщо корупційні бюрократи на цьому нічого не зароблять?", - додав він

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко закликав Президента, прем’єр-міністра та міністра оборони України терміново втрутитись у випробування засобів зв’язку для української армії та забезпечити повноцінне порівняння зразків зв’язку.

Радіоелектро́нна боротьба́ (РЕБ, англ. electronic warfare) — сукупність узгоджених за цілями, задачами, місцем і часом заходів і дій військ (сил) зі здобування інформації про місцезнаходження радіоелектронних засобів (РЕЗ), систем управління військами (силами) і зброї противника, їх знищення всіма видами зброї або захоплення (виведення з ладу) і радіоелектронному придушенню, а також РЕ захист своїх РЕЗ і систем управління військами та зброєю від радіоелектронної розвідки (РЕР) і РЕ протидії, організовуваних противником (контррадіоелектронна протидія); вид бойового забезпечення. 



11 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/