Україна може втратити допомогу ЄС в разі неприйняття ЗУ «Про Фонд енергоефективності», - Зубко


До голосування у парламенті за надзвичайно важливий законопроект «Про Фонд енергоефективності» у другому читанні лишається 48 годин. Україна повинна його прийняти і перейти до реального захисту власної енергетичної незалежності.Фонд енегоефективності – це в першу чергу фінансова, технічна і експертна допомога кожній українській родині.

Про це наголосив під час брифінгу "ЗУ про Фонд енергоефективності: за 48 годин до голосування" Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в Українському кризовому медіа-центрі.

«Без цієї реформи, законодавче підґрунтя якій дає закон «Про Фонд енергоефективності», Україна не відбудеться повноцінно як незалежна енергетична держава, а наші громадяни не позбудуться тиску комунальних  тарифів. Прийняття закону - це перший крок до масового впровадження енергоефективних технологій у житловому секторі, де споживається до 18 млн кубів газу на рік», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр наголосив, що подальше парламентське гальмування Закону загрожує низкою реальних ризиків. Головний із них – блокування зовнішнього фінансування, яке має забезпечити дієвість програм і проектів Фонду.

«Представники євроспільноти висловили занепокоєність відсутністю в Україні рамкового законодавства. Україна може втратити допомогу ЄС. Кошти на реформу енергоефективності в Україні будуть надані виключно за умови прийняття парламентом чотирьох ключових законів: ЗУ «Про Фонд енергоефективності», ЗУ «Про енергоефективність будівель», ЗУ «Про комерційний облік комунальних послуг» та ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», - підкреслив він.

На необхідності термінового голосування за базові енергетичні законопроекти наголосив і Пітер Вагнер, керівник Групи підтримки України в Єврокомісії. «Пакет законопроектів по енергоефективності має бути схваленою Радою до літніх канікул. Закони України «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік комунальних послуг» та «Про житлово-комунальні послуги» є складовими для повноцінного створення Фонду енергоефективності. Вони повинні запрацювати до приїзду європейської моніторингової комісії в Україну», - наголосив він.

Геннадій Зубко вважає, що старт Фонду, а також впровадження європейських директив з енергоефективності дозволять Україні залучити кращий європейський досвід для вирішення нагальних питань.

«Створення Фонду ЕЕ стане проривом для економіки України у питаннях стимулювання малого і середнього бізнесу. Адже політика енергоефективності позитивно впливає на розвиток національної економіки. Польща свого часу, маючи падіння економіки, подолала його, впроваджуючи енергоефективні заходи через власний Фонд ЕЕ. Цим вона стимулювала розвиток малого і середнього бізнесу. Ці кошти через податки поверталися в економіку і таким чином мали мультиплікативний ефект за рахунок виробництва будівельних матеріалів, зменшення енерговитрат, створення нових робочих місць», - наголосив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України



7 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/