Ігор Гаркот презентував книгу „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років”


Нещодавно в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги Ігоря Гаркота „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років” за науковою редакцією заслуженого діяча мистецтв України, завідувача кафедри методики викладання образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв, професора Богдана Тимківа. У ній розкрито особливості розвитку архітектури Івано-Франківська міжвоєнного періоду,  що відіграв значну роль у створенні художньо-образного середовища міста. Модератором заходу виступила директор бібліотеки Людмила Бабій. Про це повідомила прес-служба ПНУ.

Автор книги Ігор Гаркот розповів про своє зацікавлення архітектурою міжвоєнного двадцятиліття, яке розпочалося ще в студентські роки, про зміст та структуру книги, що містить, крім основних розділів додатки, серед яких – фотофіксація архітектурних об’єктів 1920-30-х рр. та розташування їх на карті Івано-Франківська, панорама міста з оглядового майданчика ратуші та вибрані роботи автора за період 1981-2016 рр.

За словами наукового редактора видання Богдана Тимківа, цінність праці в тому, що автор монографії зафіксував архітектурну спадщину міста і це сприятиме її подальшому збереженню. Автором проведено детальний опис значної кількості історичних споруд, більшість з яких вперше вводиться у науковий обіг, подано їх плани та досліджено стан збереженості й способи реставрації. Така кропітка робота знайшла відображення в численних світлинах книги, які доповнюють також поштівки з колекції Олега Гречаника.

Під час презентації також виступили доктор історичних наук, рецензент книги Ігор Пилипів, доктор мистецтвознавства, професор Навчально-наукового інституту мистецтв Ганна Карась, професор Богдан Губаль, доцент Володимир Шпільчак та ін. 

Музичними дарунками для гостей стали виступи народного артиста України Володимира Піруса із піснею „Величальна містові”, інструментального ансамблю у складі доктора мистецтвознавства Мирона Черепанина, художнього керівника струнного ансамблю „Quattro corde” Анжели Приходько та студентки Навчально-наукового інституту мистецтв Надії Мельник, а також вокального ансамблю Інституту під керівництвом Людмили Обух.

А вдалим доповненням свята стала мультимедійна презентація книги „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років” та книжкова виставка „Івано-Франківськ: архітектурна рапсодія”, що познайомила присутніх із виданнями про архітектуру рідного міста з фондів бібліотеки.



6 Червня 2017 p.
©http://briz.if.ua/