В Івано-Франківську стартував VII Українсько-польський кардіохірургічний форум


З 25 по 26 травня в обласному центрі Прикарпаття проходить VII Українсько-польський кардіохірургічний форум «Прогресивні досягнення в кардіохірургії – обмін досвідом».
Протягом двох днів понад 200 вітчизняних фахівців спільно з провідними кардіохірургами з Польщі, Білорусі, Німеччини, Великої Британії та Узбекистану обговорюватимуть актуальні проблеми галузі та нові напрямки кардіохірургії, ділитимуться досвідом та досягненнями.
З початком роботи форуму учасників привітали голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, голова обласної ради Олександр Сич, мер міста Руслан Марцінків та ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко.
Необхідно визнати, що сьогодні система охорони здоров’я належним чином не охоплює потреби населення. Ситуація ускладнюється неупинно зростаючим тягарем неінфекційних захворювань та відсутністю адекватного впливу на їх зниження. Це приводить до того, що Україна посідає друге місце в Європейському регіоні за рівнем смертності. При цьому основними причинами летальних випадків є неінфекційні хвороби. На жаль, серцево-судинні недуги є лідером серед причин смертності в Україні, перевищуючи показник у 60%.
Незважаючи на досягнуті успіхи усіх кардіохірургічних центрів, перед цією галуззю в Україні стоїть ряд важливих невирішених проблем. Порівняння фактичної кількості зроблених за рік операцій з розрахунковими показниками потреби свідчать про те, що кардіохірургічною допомогою у країні охоплено лише близько 30% хворих, які її потребують.
Як зазначив президент Асоціації серцево-судинних хірургів Василь Лазоришинець, в Україні нараховується 38 кардіоцентрів, з яких 28 виконують повний спектр кардіологічних втручань, в тому числі й на «відкритому» серці. Тільки за минулий рік усіма цими медичними закладами було проведено майже 19 тисяч таких оперативних втручань, біля 27 тисяч виконано коронарографій та стентувань. «У порівнянні з іншими провідними країнами світу ми робимо мало таких операцій, аніж потрібно їх проводити на один мільйон населення, - говорить республіканський кардіохірург. – Та разом з тим, нашим спеціалістам вдається застосовувати найсучасніші методики хірургії. Також дуже багато проводиться ендоваскулярних операцій, які виконуються без розрізів».
Місто Івано-Франківськ для проведення заходу було обрано організаторами не випадково. В умовах складної економічної ситуації в країні та в галузі зокрема, у 2016 році на базі Центральної міської клінічної лікарні було відкрито кардіохірургічне відділення. На кінець року фахівцями відділення були освоєні як інтервенційні процедури, так і «велика» хірургія на відкритому серці. За допомогою кардіохірургів інституту серцево-судинної хірургії ім..М.Амосова, з листопада 2016 року проведено 30 операцій на відкритому серці. Як реперфузійний центр відділення працює з 2012 року. За цей час проведено 4116коронографій та 1986 стентувань коронарних артерій, ¾ з яких виконані при гострому коронарному синдромі.
Під час форуму учасникам демонстрували в режимі он-лайн унікальну операцію при ендоваскулярному лікуванні аневризми грудної аорти, так званим гібридним підходом, яку виконували фахівці інституту серцево-судинної хірургії ім..М.Амосова. Слід зазначити, що таке оперативне втручання раніше не виконувалась в жодному кардіоцентрі України.

Прес-центр ДОЗ ОДА
 



26 Травня 2017 p.
©http://briz.if.ua/