Майже 400 хворих на кір на Прикарпатті


З початку 2012 року 399 хворих, з них 76 в Івано-Франківську – така сьогоднішня ситуація захворівших на кір в нашій області. Що стосується районів, то найбільше хворих на кір в Калуському районі – 63, в Надвірнянському – 36, в деяких районах в межах 20, та ще в декількох в межах 10 хворих.


20 січня 2012 року з приводу підвищеного рівня захворюваності на кір, в актовому залі обласного фтизіопульмоцентру відбулося засідання обласної протиепідемічної комісії. На засіданні були присутні начальник головного управління охорони здоров'я Микола Олінійчук та перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник. Про ситуацію захворюваності на кір доповідали головний державний лікар обласної СЕС Михайло Яворський, головний позаштатний епідеміолог Марія Бойко та завідувач епідвідділом обласної  СЕС Тетяна Джус. Крім того, в засіданні протиепідемічної комісії взяли участь заступники НПК при РДА та МВК, начальник фармвідділу ГУОЗ ОДА, заступник начальника головного управління освіти і науки ОДА, головні державні санітарні лікарі міст та районів, головні лікарі центральних районних лікарень та центральної міської клінічної лікарні, а також проректори Івано-Франківських державного медичного університету, технічного університету нафти і газу, Прикарпатського університету та інші.


Стан госпіталізованих переважно легкий та середньої важкості. На 20 січня з початку поточного року в стаціонарі перебуває 121 особа, виписано – 158, а решта отримують амбулаторне лікування. Найбільше захворівших на кір серед  вікової категорії від 15 до 30 років.
На засіданні протиепідемічної комісії  були прийняті відповідні рішення, проте, насамперед, медики радять не займатися самолікуванням, а звертатися до них за допомогою. Нагадаємо, що кір – це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, загальним нездужанням, характерною поетапною висипкою. Джерелом інфекції при кору є тільки хвора людина, яка заразна з першого дня продромального періоду і протягом 4 днів після появи висипу.


Микола Олінійчук наголосив на тому щоб посилити контроль за здійсненням заходів, які сприяють локалізації інфекції і перешкоджають її розповсюдженню (роз'єднання дітей в колективах, надання вдома лікувальної допомоги всім гостро хворим, правильна організація прийому дітей до лікувально-профілактичних установ, своєчасна госпіталізація і т. д. ).
 
Інна Яковлюк, для  БРІЗ
 



20 Січня 2012 p.
©http://briz.if.ua/