Активісти ГР "Відсіч": географія кампанії "Помста за розкол країни" - від Волині до Донбасу


 

34 мажоритарних виборчих округи охоплює сьогодні громадянська кампанія «Помста за розкол країни», - стверджують Михайло Свистович та Ольга Сало – активісти громадського руху «Відсіч», з ініціативи якого реалізується кампанія.

Сьогодні в ході прес-конференції в Івано-Франківську активісти повідали прикарпатським журналістам про сутність та цілі кампанії.

Як стверджує пан Свистович, кампанія «Помста за розкол країни» стартвала 14 травня цього року, коли представники ГР «Відсіч» занесли до офісів Партії регіонів та Народної партії Володимира Литвина попередження про неприпустимість прийняття розроблених на той час шести законопроектів, які, на думку активістів руху, суперечили національним інтересам України, в тому числі проекти законів про зменшення квот на українську музику, про захист суспільної моралі, зрештою і законопроект про засади державної мовної політики. «Ми попередили, - зазначає пан Свистович, - що розпочнемо кампанію, - Ми попередили: ми не будемо одноклітинними амебами чи жабами, які реагують тоді, коли їх вколять. Ми не будемо піднімати зараз народ проти вас. Ми зробимо так, як на початку 2000-х. Акція «Україна без Кучми» – фактично тоді не було масштабних акцій протесту, але ми підготували народ і це призвело до помаранчевої революції. Тому ми пішли в регіони готувати народ».

Наразі, як стверджує активіст, географія реалізації кампанії простягається від Волині до Донбасу і охоплює 34 мажоритарні округи, зокрема, ті, в яких балотуватимуться чинні депутати, які голосували за «мовний» законопроект.

«Ми попередили владу, - продовжує М.Свистович, - що будемо діяти цинічно. Якщо сусід мені щось написав на дверях, а я не можу через суд притягнути до відповідальності і при цьому я знаю, що він краде електроенергію, то я напишу на нього скаргу і його оштрафують. Так і ми діємо – ми не говоримо про мову. Ми говоримо, яка погана Партія регіонів і чому не варто а неї голосувати».

 Така діяльність, як стверджують активісти «Відсічі», вже почали нервувати чинну владу, що вилилось у затримання волонтерів руху і складені щодо них близько 50 протоколів про адміністративні правопорушення.13 Серпня 2012 p.
©http://briz.if.ua/