Івано-Франківщина використає досвід Німеччини у сфері сприяння становленню і розвитку громадянського суспільства


У рамках виконання Регіональної цільової програми розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, у конференц-залі готелю «Надія» розпочав свою роботу дводенний навчально-практичний семінар «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства.

Взаємодія інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади». Захід організований Івано-Франківським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій за підтримки і сприяння Фонду Ганса Зайделя та спільно з управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації.

Участь у заході взяли керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдові і Румунії Даніель Зайберлінг, представники облради, а також працівники обласних та районних держадміністрацій і міських рад, які відповідають за реалізацію державної політики у сфері сприяння становленню і розвитку громадянського суспільства та налагодження зв’язків з громадськістю, керівники громадських організацій.

Перед початком семінару до учасників заходу звернувся Роман Маланій, який подякував німецьким партнерам за підтримку зусиль щодо налагодження діалогу між владою та громадськістю і побажав усім учасникам семінару плідної праці та хороших результатів.

«Ми знаємо про наявність у Федеративній Республіці Німеччині, зокрема, у Землі Баварії, колосального досвіду успішної взаємодії громадських формувань з державою і місцевим самоврядуванням. Тому прагнемо перейняти ці навики та поширити їх через реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги, – зазначив посадовець. – Ми щиро вдячні за всі ініціативи, які у минули роки підтримувалися Фондом Ганса Зайделя, зокрема, щодо питань активізації участі громадян у розвитку місцевого самоврядування та покращення пожежної безпеки у громадах шляхом утворення добровільних пожежних команд».

Роман Маланій акцентував увагу на тому, що насамперед облдержадміністрація зацікавлена у налагодженні ефективної взаємодії між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства, що базуються на партнерстві, взаємній зацікавленості у досягненні спільних цілей і спрямована на демократизацію державного управління та суспільного життя нашого краю.

За словами Даніеля Зайберлінга, як показує німецький і європейський досвід, для того щоб успішно провести такі масштабні реформи, як децентралізація, потрібно щоб громадянське суспільство і місцеве самоврядування розвивалися та працювали разом. Саме така співпраця дасть свої результати. Тому, для досягнення успіху, потрібно проводити аналогічні семінари, які сприятимуть цій співпраці.

Джерело сайт Богородчанської РДА 



11 Квітня 2017 p.
©http://briz.if.ua/