Ігор Пасічняк: Соціально-економічний розвиток області значною мірою залежить від професійної освіти


Про це заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк сказав у коментарі під час конференції «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України» за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.
Варто зазначити, що даний захід відбувся у рамках проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні – поштовх до дій». Під час конференції учасники обговорили розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації. Також йшлося про шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж ПТО, державно-приватне партнерство та інше.

«Безумовно, що дана конференція є досить важливою, тому що це питання стосується економічного життя України, в тому числі і нашої області. Оскільки Івано-Франківщина зараз формує державне замовлення, то ми насамперед повинні зрозуміти потреби економіки нашого краю, а вже потім налаштувати профтехосвітні заклади для підготовки саме тих кадрів, які нам необхідні. Це з однієї сторони вирішить питання безробіття і працевлаштування майбутніх випускників, а з іншого боку – дозволить розвиватися тим економічно-активним підприємствам, які потребують кваліфікованої робочої сили», – акцентував посадовець.

Свою думку щодо підтримки місцевої влади з питаннями професійно-технічної освіти в умовах децентралізації висловив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«У процесі реформування системи ПТО мають бути задіяні чотири міністерства. В першу чергу, МОН, яке забезпечує стандарти кваліфікації, навчально-методичну підтримку. Далі, Мінекономрозвитку, яке визначає пріоритети розвитку економіки, в тому числі і для регіонів. Мінрегіон – відповідає за регіональний розвиток, координує реалізацію інфраструктурних проектів для визначення необхідності підсилення тієї чи іншої галузі. Мінсоцполітики – здійснює аналіз регіональних ринків праці, аналіз з точки зору Фонду зайнятості. Для того, щоб реформа відбулась, і ми дали нову якість ПТО, потрібно об’єднати всі ці напрямки», — зазначив Геннадій Зубко.

Він нагадав, що в Україні підготовка кваліфікованих робітників для всіх галузей економіки здійснюється у 787 державних професійно-технічних навчальних закладах, у яких навчаються майже 285 тисячі осіб, натомість здобувачами вищої освіти є 1 млн 200 осіб.

 Джерело сайт Богородчанської РДА



6 Квітня 2017 p.
©http://briz.if.ua/