Профілактика захворюваності туберкульозом – одне із провідних завдань медиків Прикарпаття


Всесвітній день боротьби з туберкульозом у 2017 році проходить під гаслом «Ліквідуємо туберкульоз в усьому світі!».

Він дозволяє об’єднати всіх учасників національної протитуберкульозної програми, різні групи громадського суспільства, які ведуть боротьбу із туберкульозом, чи страждають від туберкульозу, всіх українців навколо заходів, які проводяться цього дня. І тоді кожен зможе зрозуміти, що всі люди можуть зробити свій внесок, щоб зупинити та ліквідувати туберкульоз.

У цей день директор обласного фтизіопульмоцентру Любомир Малофій, головний спеціаліст ДОЗ ОДА з дитячої фтизіатрії Марта Локатир, завідувач відділення ОФПЦ Леся Манів, голова обласного Товариства Червоного Хреста Валерій Старченко та голова комісії душпастирства УГКЦ з питань охорони здоров’я, о.Руслан П’яста вкотре зібралися, щоб привернути увагу громадськості та нагадати про це підступне захворювання.

За статистикою, щороку у світі виявляється понад 8 мільйонів осіб хворих на цю недугу, від якої помирають до 3 млн. осіб. Загальна кількість хворих сягає 50-60 мільйонів. Смертність населення від туберкульозу посідає перше місце за рейтингом серед інших інфекційних хвороб і становить понад 80%.

Як повідомив директор ОФПЦ Любомир Малофій, за підсумками 2016 року в Україні відзначається зниження показника захворюваності на туберкульоз. Тенденція до зниження спостерігається і на Івано-Франківщині як серед дорослого, так і серед дитячого та підліткового населення. Цей показник складає 52,0 на 100 тисяч осіб.

Серед хворих на туберкульоз в області лікар-фтизіатр Леся Манів відзначає ріст захворюваності на мультирезистентні форми, небезпека яких полягає на довготривалості лікування, часом цей термін сягає від 24-36 місяців. Також спеціаліст запевнила, що наш регіон повністю забезпечений протитуберкульозними препаратами для надання допомоги таким пацієнтам.

Для раннього виявлення туберкульозу велике значення має щорічне флюорографічне обстеження дорослих та туберкулінодіагностика у дітей, наголошують фахівці. Флюорографічне обстеження у дорослих сприяє виявленню туберкульозу на ранніх стадіях, що дає більше можливості для повного виліковування або виліковування з найменшою кількістю залишкових змін.

Від початку 2017 року на стаціонарному лікуванні вже перебуває троє дітей віком до 2,5 років, які не були своєчасно щеплені. Щоб уникнути таких випадків, обласний дитячий фтизіатр Марта Локатир називає найефективніший метод профілактики – активну імунізацію дитини відразу ж після народження.

Участь у подоланні захворювання туберкульозом є одним із провідних завдань не тільки медицини, а й Товариства Червоного Хреста України на сучасному етапі, до них також приєднуються і представники церкви. Основними напрямками діяльності з профілактики туберкульозу є інформаційно-пропагандистська робота, направлена на необхідність залучення населення до профілактичних оглядів, поінформування про спроможність країни забезпечити лікування всіх хворих на туберкульоз та матеріальна, соціально-побутова, натуральна допомога і психологічна підтримка хворих та громадян з груп ризику.

Джерело сайт Городенківської РДА



28 Березня 2017 p.
©http://briz.if.ua/