Пожежна безпека населених пунктів Прикарпаття – важливе завдання об’єднаних територіальних громад


В Івано-Франківській ОДА спільно з Управлінням ДСНС в області відбувся семінар «Секторальна децентралізація: стан впровадження та основні перешкоди – пожежна безпека та цивільний захист населення» з представниками об’єднаних територіальних громад області.

Розпочинаючи семінар, директор центру розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області Руслан Панасюк підкреслив, що у зв’язку з процесами децентралізації, на об’єднані територіальні громади покладаються нові, набагато ширші повноваження, а відповідно, зростає і відповідальність. На сьогодні, в області створено 12 об’єднаних територіальних громад, їх кількість буде постійно збільшуватися і тому тільки у тісній співпраці з органами виконавчої влади та рятувальниками, можна досягти ефективних результатів.

У свою чергу, перший заступник начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк відзначив, що захист населення і територій від пожеж та інших надзвичайних ситуацій різного характеру є першочерговим завданням громад та їх керівників.

На семінарі були розглянуті питання планування заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах, створення власного матеріального та фінансового резерву, оповіщення населення про лихо, а також оперативне реагування на надзвичайні ситуації. Було підкреслено, що у цих питаннях територіальні громади можуть розраховувати на методичну та практичну допомогу з боку структурних підрозділів з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, навчально-методичного центру Івано-Франківської області та територіальних підрозділів Управління ДСНС України в області.

Велике зацікавлення у присутніх викликали питання щодо створення та функціонування підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, адже, попри всі труднощі, в області таких підрозділів стає все більше. Саме ці підрозділи, у випадку виникнення пожежі можуть здійснити першочергове та оперативне гасіння пожеж, порятунок майна і мешканців населених пунктів.

 Своїм досвідом з функціонування місцевої пожежної охорони на семінарі поділилися голови Печеніжинської, Олешівської та Старолисецької об’єднаних територіальних громад, де місцеві пожежні команди функціонують вже біля десяти років і за цей час загасили до трьох сотень пожеж. Загалом на території області вже створено 27 підрозділів місцевої пожежної охорони, які минулого року здійснили 120 виїздів на пожежі, в 58 випадках вони прибували першими. Беручи до уваги велику кількість пожеж, відстань між підрозділами державної пожежної охорони, стан доріг, велику кількість матеріальних збитків від пожеж, сумнівів щодо необхідності створення таких підрозділів немає ні в кого. Світовий та європейський досвід свідчить про те, що за такими місцевими пожежними командами та добровільними пожежними дружинами - майбутнє. Велике зацікавлення викликало і питання міжнародного співробітництва й напрямки залучення інвестицій для розвитку систем пожежної безпеки та цивільного захисту населення, адже саме ці шляхи дають можливість добровільним пожежним формуванням поглиблювати співпрацю з зарубіжними колегами та переймати їх досвід, покращувати свою матеріальну базу.

Загалом семінар відбувся у формі діалогу. Хочеться сподіватися, що таке безпосереднє і цікаве для всіх сторін спілкування, стане новим поштовхом для усвідомлення важливості створення системи захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Управління ДСНС України в Івано-Франківській області



24 Березня 2017 p.
©http://briz.if.ua/