ЩО ЦІКАВОГО РОЗПОВІДАВ ФРАНКІВСЬКИМ ЗМІ ВІДОМИЙ ЖУРНАЛІСТ І ТЕЛЕВЕДУЧИЙ?


Сьогодні, 17 березня, в Університеті Короля Данила відбувся семінар для франківських ЗМІ, громадських діячів та студентів, на тему "Блог: особливості написання, поширення, завойовування аудиторії".

Спікером дійства став журналіст, телеведучий, документаліст, оглядач часопису «Український тиждень» - Юрій Макаров, який розповідав присутнім про специфіку сучасних блогів і блогерів, їхню сутність і вплив на суспільну думку.

Отож, що таке блог? Блог – це своєрідний щоденник, а блогерами можуть бути абсолютно всі: тусовщики, бізнесмени, громадські активісти, журналісти… «ну такі собі журналісти». «Кожен, хто має доступ до Інтернету, так чи інакше займається цією діяльністю», - каже Макаров.

Відмінність блогу від регулярної інформаційної колонки полягає в тому, що остання – це частина видання, і ти маєш бути солідарним із позицією цього ж видання, яке несе відповідальність за твою інформацію. Щодо блогу, то тут ти пишеш те, що хочеш.

Юрій Макаров додає, що «кожен, хто пише хоча б рядок у ФБ, має себе запитувати: Чому це комусь має бути цікавим?». Сьогодні діяльність блогів «папріколу або між своїми» перетворилася у публічну.

Взагалі, для оцінки будь-якої інформації існує 3 критерії: популярність, тобто кількість переглядів, «кліків» і т.д.; впливовість – те, що ти можеш опрацювати на вузьку аудиторію; довіра. Люди, які сьогодні позиціонують себе як блогери, ставлять перед собою якісь певні цілі. Ними є: «монетизація», «визнання», або бажання «міняти світ».

Щодо питання про те, «як змусити людей дослухатись до себе», то це питання, яке людина ставить собі починаючи з 12 років і до кінця життя. «Кожен має зрозуміти, що він знає такого, чого не знають інші», - каже Юрій Володимирович.

Спікер з учасниками семінару також обговорили проблеми сучасної гібридної війни в Україні, новітню журналістику і новітні медіа.

Журналіст Макаров радить всім «бути розумними, бути моральними і виходити зі здорового глузду в ситуації, що склалася».

Нагадую, що проект впроваджується Івано-Франківським прес-клубом реформ у партнерстві із Регіональним туристично-інформаційним центром за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди виконавців, учасників проекту не обов"язково збігаються з офіційною позицією уряду США. Метою проекту "Українська журналістика в умовах гібридною війни" є забезпечити підготовку представників івано-франківських ЗМІ до ефективної роботи в умовах військового конфлікту між Україною та Росією, до професійного висвітлення оперативної інформації та вміння об'єктивно оцінювати її потік з різних джерел; а також навчити протистояти методам гібридної війни, яку ведуть російські мас-медіа.

Лідія Вітранчик, для БРІЗ
 



17 Березня 2017 p.
©http://briz.if.ua/