ЖИВИЙ У ПРАВДІ ВІКОВІЙ, В ПІСНЯХ І СЛОВІ «ЗАПОВІТУ»


Таку назву носить книжково-ілюстративна виставка-вшанування, яка діє у відділі загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди чергової річниці від дня народження великого українського поета, митця, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить й ім'я великого українського Кобзаря - Т. Г. Шевченка. Традиційно у цей весняний час ми звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення. спонукає всіх думаючих українців звернутися серцями до дум і сентенцій нашого Великого Поета, якого воістину можемо сприймати як генія, волею Всевишнього даного для українського народу.

Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко - завжди сучасний. Збагнути цей феномен - складне завдання. І розв'язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків.

Книжково-ілюстративна виставка-вшанування «Живий у правді віковій, в піснях і слові «Заповіту», яку організували працівники відділу загального читального залу, знайомить шанувальників творчості Кобзаря з його творами та книгами про життєвий шлях Тараса Шевченка.

Серед видань, представлених на експозиції, вдячний читач зможе перегорнути сторінки безсмертного «Кобзаря» (різних років видання), «Повне зібрання творів» (у 12 томах), «Усі твори в одному томі», збірників поезій та поем «У нашім раї на землі...», «Я так її, я так люблю...», «Вибрана поезія. Живопис. Графіка», «Вибрані поезії», «Поеми», «Балади», «Гайдамаки», «Кавказ», «Маряна-черниця».

Про нелегку долю поета та його твори розповідають такі книги: «Вічний як народ», «Доля», «Просвітителі українського духу», «Шевченко в моєму житті», «Шляхами Великого Кобзаря», Я. Гоян «Провісники», І. Дзюба «Тарас Шевченко» та «Тарас Шевченко серед поетів світу», П. Жур «Труди і дні Кобзаря», П. Зайцев «Життя Тараса Шевченка», Б. Лепкий «Життєпис Тараса Шевченка», Є. Нахлік «Доля - Los - Судьба», І. Огієнко «Тарас Шевченко», В. Русанівський «У слові - вічність», В. Смілянська «Шевченкознавчі розмисли», С. Цвілюк «Історична мудрість Великого Кобзаря», І. Франко «Шевченкознавчі студії», М. Чалий «Життя і твори Тараса Шевченка», С. Чанін «Великий рід людини» та інші.

Тож запрошуємо всіх, хто любить і цінує вічне й палке слово Тараса Григоровича Шевченка до відділу загального читального залу на перегляд книжкової виставки.



9 Березня 2017 p.
©http://briz.if.ua/