Семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах» проходив в Івано-Франківську


27 та 28 лютого в Івано-Франківську проходив навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах», який є підсумком реалізації німецько-українського проекту міжнародної технічної допомоги «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області».

Проект реалізується на базі обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за сприяння Фонду Ганса Зайделя та спільно з Управлінням ДСНС в області. На семінар запрошені сільські та селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад, які займаються формуванням добровільних пожежних дружин (команд), а також керівники пожежних дружин, команд і підрозділів місцевої пожежної охорони.

Відкрив семінар директор обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський, також у його роботі взяли участь перший заступник начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк, Василь Мельничук - голова депутатської комісії з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

На семінарі розглянули стан реалізації проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області», при цьому було зазначено, що вдалося зробити велику роботу у цьому напрямку. Завдяки референтам Фонду Ганса Зайделя - доктору Юргену Вальхсхьоферу і Вальтеру Швабу - представники місцевого самоврядування набули відповідних знань та умінь для активізації робо­ти зі створення у те­­­риторіальних гро­­мадах добровільної пожежної охорони, виходячи з перспективного німецького досвіду, також мали можливість виїхати в населені пункти області та поспілкуватися з тими головами сільських і селищних рад, де вже створені добровільні пожежні команди, почути їх досвід, обговорити проблеми, з якими стикаються, та можливі шляхи їх вирішення. Також їх представники та працівники Управління ДСНС в області побували у грудні з навчально-ознайомчим візитом у мі­сті Дінкельсбюль, ФРН, Баварія. Презентація підсумків якого у вигляді фільму відбулася цього ж дня.

На семінарі розглянули питання проблем і перспектив діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань органів місцевого самоврядування в області. Про те, що цей напрямок є перспективним свідчить і той факт, що у рамках обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, проекти зі створення добровільних пожежних дружин мають пріоритетне значення і відповідне фінансування. Адже беручи до уваги велику кількість пожеж у сільській місцевості, відстань між підрозділами державної пожежної охорони, стан доріг, велику кількість матеріальних збитків від пожеж сумнівів щодо необхідності створення добровільних пожежних дружин немає ні в кого - ні в місцевих громад, ні в органах місцевого самоврядування, ні в керівництва районів та області.

Наступного дня, 28 люього, учасники семінару обговорили розвиток міжнародної співпраці та проблеми адаптації в Україні і області польського та німецького досвіду у сфері пожежної безпеки у громадах та організації добровільних пожежних формувань органів місцевого самоврядування. На закінчення семінару його учасники відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, де ознайомилися з історією пожежництва в нашій області та оглянули багату експозицію.



28 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/