1 березня – Всесвітній день імунітету


Людину від народження оточує середовище насичене бактеріями, вірусами та іншими мікробами-від вдихуваного повітря до питної води і їжі. До певного моменту людина благополучно з ними існує, однак на певному етапі відбувається збій-людина захворює. Захист організму людини забезпечує система двох різних типів імунітету: уродженого і набутого. Вроджений імунітет являє собою опірність організму до бактерій людини від народження. Набутий імунітет розвивається протягом життя по мірі знайомства організму з тими чи іншими патогенними мікробами та вірусами. Імунна система пам’ятає кожну зустріч з бактерією або вірусом. Тому вона здатна в будь-який момент виробити і пустити в хід речовини, необхідні для знищення конкретного ворога якщо він знову ввійде в організм. Мікроби, проникаючи в організм людини, долають перешкоди у вигляді шкіри, слизової дихальних шляхів, слизової шлунково-кишкового тракту. У кожного їх виду є своє улюблене місце «прориву»:у вірусу грипу – дихальні шляхи, у дизентерійної палички-травний тракт і т. д.
Основними бойовими одиницями імунної системи є лейкоцити. Ці клітини діляться на декілька груп, у кожній з яких є своя функція. Взаємодія між лейкоцитами різних груп (імунні реакції) веде до вироблення головних захисних білків ,які знищують ворогів ,що попали в організм. Крім того імунні реакції оберігають від онкологічних захворювань.
Тільки 10 % людей мають потужний імунітет, який захищає їх від більшості захворювань. Ще 10 % мають вроджений імунодефіцит. Такі люди часто хворіють. У решти сила імунної системи безпосередньо залежить від умов та способу життя. Імунна система-це сукупність, органів, тканин і клітин робота яких направлена безпосередньо на захист організму від різних захворювань і на знищення чужерідних речовин ,які вже попали в організм. До центральних органів імунної системи відноситься вилочкова залоза, кістковий мозок , до периферичної-лімфатична тканина асоційована зі слизовими, мигдалики, лімфовузли і селезінка.
 Недостатня кількість сонячного світла, вітамінів і мінералів, підвищена кількість алергенів, а також знижена активність, неправильне харчування і забруднена екологія - все це призводить до зниження імунітету. В результаті з’являється хронічна втома, часті головні болі, різні захворювання.
Як підняти імунітет організму? Допомогти імунній системі нелегко.
Для цього необхідно:
- нормалізувати спосіб життя, харчування, сон ,особливо ,якщо вони є причиною імунодефіциту;
- адекватне лікування хронічних захворювань;
- відмова від шкідливих звичок;
- прийом полівітамінних компонентів або окремих вітамінів;
- прийом лікарських рослин, які відносять до імуномодуляторів (ехінацея, подорожник, продукти бджолярства та інше).
В деяких випадках навіть сама досконала імунна система не може протистояти мікроорганізмам. До них відносяться дифтерія, стовбняк, коклюш, поліомієліт, вірусний гепатит .тощо. Для можливого контакту з цими збудниками необхідно підготувати організм. Цього можна досягнути шляхом вакцинації .
Також необхідно пам’ятати! Сміх стимулює вироблення гормону радості, який допомагає захищати організм від хвороб.


Прес-центр ДОЗ ОДА



1 Березня 2017 p.
©http://briz.if.ua/