25- літній ювілей відсвяткував відділ недоношених дітей ОДКЛ


Нещодавно минуло 25 років з часу створенння в обласній дитячій клінічній ліарні відділення для недоношених дітей. Воно було відкрите 01.02.1992 року, де почали виходжувати передчасно народжених діток. Колектив відділення відзначив цю віхову подію в своїй історії у тісному колі однодумців. На стінах відділення розміщені фото пацієнтів: в періоді новонародженості та через роки. Так приємно спостерігати , як ростуть діти і бачити результати праці спеціалістів відділу.
 На це свято було запрошено адміністрацію лікарні, головного лікаря Котурбаша Радислава Йосиповича , екс-завідувачів відділення Манюх Оксану Іванівну, Іщук Ярославу Дмитрівну. На жаль, вже відійшли у вічність колишні завідувачі Молодих Віктор Тихонович та Бичків Олександр Юрійович.
В теплій атмосфері за горнятком кави линули спогади. Згадалося як завозили перше обладнання благодійники з Баварського Червоного Хреста, як лікарі вчилися надавати немовлятам вентиляційну підтримку, розраховувати парентеральне живлення, забезпечувати умови виходжування цих нетерплячок. З моменту заснування відділення і до даного часу беззмінно працюють лікар педіатр-неонатолог Марчук Леся Іванівна та старша медсестра Рожнів Тетяна Михайлівна.
А потім розпочала свою роботу Українсько - Швейцарська Програма. Нове поступлення обладнання. І знову навчання, навчання, тренінги… Нарешті все ніби стає на свої місця. Зменшується смертність. В червні 1996 року на базі відділення створено виїздну неонатальну бригаду, силами якої почали транспортувати хворих немовлят з пологових відділень і будинків області в обласну дитячу лікарню.
З 01.01.1998 року в структурі відділення розгорнуто палати інтенсивної терапії для новонароджених дітей на 4 ліжка. А з 01.01.2000 року проведено реорганізацію – створено два самостійних відділення: відділення для недоношених новонароджених дітей на 30 ліжок та відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей на 10 реанімаційних місць.
Більше виживає діток: і все з меншими вагами при народженні, і нижчим терміном гестації. Неонатологія як наука не стоїть на місці – семимильними кроками рухається вперед. З’являються нові технології в виходжуванні передчасно народжених немовляток і нам треба йти в ногу з цими вимогами. Інакше бути не може. І знову потреба в новому обладнанні, заміні відпрацьованого, створенні максимально наближених до внутрішньоутробних умов з допомогою екранування кувезів, відкритих реанімаційних систем, використання позиціонерів, гнізд.
Відділення кардинально змінилося за цей 25-річний відтинок часу. Якісним показником роботи відділення є стан дитини на момент виписки: з одуженням виписується додому до 65% дітей, з покращенням- до 48% дітей (це діти, які із-за тяжкої патології потребують продовження реабілітаційного лікування ще протягом тривалого часу).
Робота в відділенні побудована на дотриманні всіх нововведень в галузі неонатології та протоколів лікування, затверджених МОЗ України, що дає змогу ефективно надавати допомогу нашим найменшим пацієнтам та максимально уникати інвалідизації .
Лікарями відділення разом з працівниками кафедр педіатрії ІФНМУ публікуються наукові статті в періодичних виданнях, тези для науково-практичних конференцій.
Робота відділення буде удосконалюватися і надалі.
За час існування нашого відділення виходжено понад 7 тисяч пацієнтів, а це вже в загальних масштабах – цілий населений пункт.
Ми завджди раді спонсорам і меценатам відділення, бо це суттєва допомога для новонароджених у час обмеженого фінансування закладу.Велику допомогу відділенню надає Благодійний Фонд «Свічадо»: на 9,5 тис.грн. закуплено позиціонерів і екрануючих засобів та на 18,5 тис.грн. – датчиків до пульсоксиметрів. На днях мають привезти обладнання отоакустичної емісії (для скринінгового обстеження слуху немовлят) вартістю 200 тис. грн.
На святковий вогник завітав наш 24-літній вихованець Василь , який завершує навчання в Івано-Франківському національному медичному університеті, і незабаром буде лікарем.

Завідувач відділення недоношених дітей Ірина Стефанишин

Прес-центр ДОЗ ОДА



27 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/