Журналісти медійного проекту «Голос місцевих ЗМІ» дізнавались, як в ІФНМУ навчають майбутніх військових медиків


Викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини розповіли та продемонстрували журналістам медійного проекту «Голос місцевих ЗМІ» з усієї України, як навчають майбутніх медиків офіцерів запасу.

 

Після зустрічі з ректоратом та студентами-переселенцями журналісти спустились на другий поверх центрального корпусу медичного вишу. Знайомлячи делегацію із завідувачем кафедри медицини катастроф та військової медицини, проф., підполковником медичної служби запасу Валерієм Левченком, перший проректор, проф. Ганна Ерстенюк жартома додає: «Якщо потрібно буде рятувати вас від військових, одразу кличте;)».

Завідувач кафедри розповів, що зараз навчають близько ста студентів-медиків офіцерів запасу, з них на державній формі навчання – 25. Програма підготовки медиків офіцерів запасу почалася у листопаді минулого року для студентів 4-6 курсів та деяких інтернів. А молодші студенти можуть обирати курс навчання військової медицини, загальної тактики, військової топографії та військової токсикології.

«Ми не припиняли підготовку навіть тоді, коли кафедра не існувала. На підставі договорів і контрактів про співпрацю з Українською військово-медичною академією постійно готували студентів за цією програмою,» – додає доцент, полковник медичної служби запасу Любомир Паращук.

Окрім того, викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини проводять навчальні курси для представників підрозділів ЗСУ, СБУ, волонтерів, вчителів, співпрацюють з Товариством Червоного Хреста.

Відтак журналістів запрошують до аудиторії, де студенти відпрацьовують методику надання медичної допомоги в умовах наближених до бойових. Зараз зі студентами-медиками працює старший викладач Роберт Фабрика.

Поки триває заняття Валерій Левченко розповідає, що в ІФНМУ працюють над створенням батальйонного медичного пункту і стрілкого тиру. Вони необхідні для підготовки офіцерів запасу.  

Тим часом до журналістів підходить Роберт Фабрика: «У нашому навчально-тренувальному центрі ми вчимо студентів проводити серцево-легеневу реанімацію на відповідному муляжі. Можна проводити, підключивши комп’ютер, повноцінну штучну вентиляцію легень, і зовнішній масаж серця. Можна проводити імітацію інтубації трахеї».

Далі Роберт Фабрика показує й інші муляжі. На них студентів вчать користуватися автоматичними зовнішніми дефібриляторами. Як правило, під час занять моделюють ситуацію з ознаками клінічної смерті. Студенти повинні діагностувати її і проводити базову підтримку життя – BLS. А медиків старших курсів уже вчать надавати кваліфіковану реанімацію – ALS.

Насамкінець журналістам наочно продемонстрували, як надати домедичну допомогу потерпілому, та розповіли, як лікарі проводять медичну реанімацію. 



23 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/