Проведено загальноміський семінар керівників еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків


20 лютого 2017 року на базі центру патріотичного виховання імені Степана Бандери Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради проведено семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків на тему «Формування громадянської компетентностіна заняттях гуртків краєзнавчого напрямку».
Метою семінару було узагальнення найбільш дієвих форм роботи гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків для успішної реалізації навчально-виховного процесу.
Методист інформаційно-методичного центру Ірина Микитюк ознайомила присутніх з найбільш ефективними формами й методами роботи, які якнайкраще сприяють педагогам результативності роботи гуртківців.
Галина Савченко, директор ЦПВУМ ім. С.Бандери, розповіла про історію закладу та поділилась з присутніми методами реалізації національно-патріотичного виховання на заняттях гуртків краєзнавчого напряму, які уміло використовують у своїй роботі педагоги центру.
Дмитро Вороневич, методист ОДЦТКУМ детально розповів про вимоги до чинних Всеукраїнських та обласних конкурсів, акцій, експедицій. Також він надав методичну допомогу присутнім щодо вимог до створення шкільних музеїв та ведення необхідної документації шкільного музею.
Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки, коротко проаналізував наявну у 2016-2017 навчальному році мережу гуртків туристично-краєзнавчого та екологічного профілю у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах м. Івано-Франківська, позитивні та негативні тенденції у роботі гуртківців. Він закликав присутніх активізувати роботу щодо залучення школярів до пошуково-дослідницької діяльності, пропонувати дітям такі теми, які їх цікавлять і є актуальними у наш час.
Мирослав Нагірний, заступник директора ЦПВУМ ім. С.Бандери, зосередив свою увагу на методичних рекомендаціях щодо відзначення, вшанування і вивчення діяльності учасників національно-визвольної боротьби українців на заняттях гуртків історико-краєзнавчого напряму (у т.ч. до 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 рр., подій російсько-української війни 2014-2017 років).
Оксана Франчук, керівник гуртка ЦПВУМ ім. С.Бандери, поділилась власним досвідом роботи щодо формування громадянина-патріота засобами козацької педагогіки.
На завершення усі учасники мали змогу переглянути урок мужності «Герої не вмирають!», присвячений 3-й річниці вшанування Героїв Небесної Сотні,підготовлений вихованцями історико-краєзнавчого гуртка ЦПВУМ ім. С.Бандери «Спадкоємці» під керівництвом Богдана Максимця,кандидат а політичних наук.

Джерело сайт освіти ІФ22 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/