Ювілейний відпуст у Гошеві


Минулої неділі у Гошівському монастирі, що в Долинському районі на Івано-Франківщині, відбулися урочистості з нагоди ювілею перенесення чудотворної ікони Матері Божої на Ясну гору. Під час Літургії, до якої долучилося більше п”яти тисяч паломників, освятили дзвін. Усі присутні на святковому Богослужінні отримали відпуст.

Вже третій рік поспіль 5 серпня у Гошівському монастирі св. Преображення Господнього отців Василіян відзначається свято Чудотворної ікони Матері Божої. Цей день офіційно оголошено прощею — під час Богослужіння у вірян приймається сповідь і надається повний відпуст гріхів. Цьогорічна проща була присвячена 275-ій річниці перенесення Образу Богородиці до монашої обителі на Ясній горі.

Гошівська ікона Божої Матері є копією Белзької (Ченстоховської) ікони Богородиці. У 1737 році Львівський єпископ Атанасій Шептицький визнав ікону чудодійною, саме тоді її і було урочисто перенесено на Ясну гору й встановлено в монастирі. У серпні 2009-го відбулася коронація ікони, золоті корони і шати поблагословив Папа Римський Бенедикт XVI.

Минулої неділі на вшанування християнської святині до монастиря на Ясну гору з”їхалися кілька тисяч прочан з різних областей України. Архієрейську Літургію відслужили архієпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), правлячий архієрей Тарас (Сеньків) та апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Галлівсон. Під час Богослужіння вірян сповідали два десятки священиків. Близько тисячі паломників причастилися з рук Владики Володимира, отця-ігумена Гошівського монастиря Дем”яна та папського нунція отця Томаса. Решта прочан отримали відпуст в ході спільних молитов.

Було урочисто освячено дзвін, виготовлений за кошти прочан і благодійників. Вилили його в Голландії, вага дзвону – 2,5 тонни. Отці нарекли дзвін “Ювілейним”. Як повідомив ігумен Дем”ян, наразі в Римі для Гошівського монастиря лиють іще вісім дзвонів. Їх планують встановити в обителі на свято Покрови. Таким чином монастир відновить традицію церковного дзвоніння, коли віряни мали змогу вдаряти в дзвін при молитві за особливу потребу.

Гошівський греко-католицький монастир, якому понад 440 років, є однією з найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. В часи переслідування УГКЦ влада закрила його у 1950 році. Гошівська ікона Матері Божої, яка дивом збереглася під час пожежі в роки Другої світової війни, була конфіскована співробітниками Станіславського КДБ. Подальша доля образу невідома. Зараз в монастирі виставлена для почитання найдавніша копія ікони Гошівської Богородиці ХІХ ст.

Кушніренко Наталя, для БРІЗ

ФОТО



6 Серпня 2012 p.
©http://briz.if.ua/