ДП ВО «Карпати» може залишитися без автостоянки


Одне із найбільших підприємств-платників податків міста самотужки не може впоратися із земельними питаннями. На їхню територію зазіхає власник приміщень в одному із корпусів на території підприємства. Тим часом міська рада не має можливості затвердити детальний план території. На заваді стоїть той самий власник приміщень, котрий подав у суд.

Зважаючи на ситуацію, котра склалася із землею навколо ДП ВО «Карпати», підприємство наражає на небезпеку чотиритисячну армію своїх працівників. Вони змушені виходити з автобусів і сідати в них не на території заводу, а безпосередньо на Калуському шосе.

У колективі стверджують, що будуть змушені вдатися до кардинальних кроків. Там готові захищати свої права проведенням страйку та перекриттям магістральних автодоріг міста.
«Вже тепер ставиться під загрозу життя і здоров’я працівників ДП ВО «Карпати». Відомчий транспорт не має де паркуватися, тому працівників, котрі приїжджають на роботу на 15 автобусах, доводиться висаджувати на дорозі», – наголошує керівник ДП ВО «Карпати» Дмитро Втерковський.

Як це було

Фізична особа викупила об’єкт і хоче забрати землю під цим об’єктом. Як виявилося згодом, дії нового власника викупленого майна Андрія Струса спрямовані на отримання в оренду ділянки, на котрій розміщене викуплене ним нерухоме майно без права на земельну ділянку, а також він претендує на діючу автомобільну стоянку підприємства. Крім того, згаданий власник майна Струс хоче заволодіти ще й земельною ділянкою, котра прилягає до автостоянки. Разом це виходить 0,63 га. А ділянка під його майном займає всього 0,18 га.

У 1993—1998 роках майно загальною сумою 8629724 грн. Фонд державного майна України передав у статутний капітал ТОВ «Українсько-угорська фірма «Протов ЛТД». Натомість Фонд отримав 49% у статутному капіталі цього підприємства.

Постановою господарського суду Івано-Франківської області у 2005 році підприємство було визнано банкрутом, але з огляду на державну частку у статутному капіталі майно не підлягало примусовому продажу. Це стало можливим лише після зняття відповідної заборони. Саме з цього моменту і починається історія приміщень другого та третього поверхів корпусу 4а на вулиці Галицькій, 201. За 336774 гривні приміщення площею 4513,5 кв. м придбала громадянка Заяць О. М.

Через рік це ж приміщення власниця перепродала за вп’ятеро вищою ціною. Новим власником став громадянин Струс А. Я. У лютому минулого року пан Струс придбав ще частину приміщення на першому поверсі цієї ж споруди.

І все було б нічого, якби раптом новий власник приміщень не забажав землі. Тепер він хоче відсудити її у великого підприємства. Чоловік має намір забрати у ДП ВО «Карпати» земельну ділянку для власних потреб. Справа перебуває у суді, адже наприкінці минулого року пан Андрій звернувся до Івано-Франківського міського суду із позовом до міської ради про визнання не чинним рішення міськради про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ДП ВО «Карпати» земельної ділянки, на якій розташовано державне нерухоме майно, закріплене за підприємством на праві повного господарського відання.

«При продажі приміщень було зазначено, що до наступного власника не переходить будь-яке право на земельну ділянку. Майно продавалося виключно як об’єкт нерухомого майна. Натомість пан Струс намагається отримати земельну ділянку. Вилучення додаткової земельної ділянки Струс намагається подати як перехід права власності на об’єкт. Ми маємо державний акт на право постійного користування землею ще з 1976 року. На тій земельній ділянці перебуває власність ВО «Карпати», – зауважує головний юрисконсульт ДП ВО «Карпати» Наталя Шкіра.

Судова тяганина

"У грудні минулого року ми дізналися, що є позов пана Струса про визнання недійсним рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки. В даному процесі Андрій Струс звернувся із заявою про забезпечення позову шляхом заборони Івано-Франківській міській раді приймати рішення щодо затвердження ДПТ на вулиці Галицькій, 201, до моменту набрання законної сили рішення у справі, яке було задоволене суддею Польською М. В.», – розповідає про судові баталії юрисконсульт.

Не погоджуючись із таким рішенням, міська рада подала апеляційну скаргу. Розгляд справи здійснювала колегія суддів. Але позитивного рішення на користь міської ради суд не виніс. «Суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги та залишив ухвалу суду без змін, – каже Наталя Шкіра. Керівництво підприємства має всі підстави вважати розгляд апеляції не об’єктивним. «Лише один суддя В. М. Васильковський уважно вивчив матеріали справи та докази апелянта, а вже потім висловив окрему думку, в котрій зазначив, що ухвала підлягала скасуванню».

На ВО «Карпати» переконані, що таких проблем можна було б уникнути, якби усі процедури проводилися законно і гласно. «Арбітражний керуючий продав приміщення, не повідомивши нас. Хоча насправді нам потрібні площі і ми були б викупили те приміщення, – запевняє керівник заводу. – Фізична особа хоче забрати земельні ділянки у свої руки і залишити багатотисячному заводу лише стежку до центральної дороги».

У цьому питанні керівництво підприємства вже заручилося підтримкою міськвиконкому, а також обласної ради. Тепер сподіваються на об’єктивне рішення суду, адже подали апеляційну скаргу про скасування ухвали суду.

Минулого тижня під час сесії міської ради депутати зауважили, що при розгляді детального планування території варто буде врахувати не лише автостоянку ВО «Карпати», а в комплексі усю транспортну розв’язку перехрестя вулиць Галицької – Горбачевського – Калуського шосе.

Мар’ян ПАСТУЩИН, Західний кур'єр



4 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/