На Верховинщині внаслідок ДТП загинув водій мікроавтобуса


Правоохоронці наразі встановлюють, з якої причини 30-річний коломиянин втратив контроль над управлінням машиною, виїхав за межі проїжджої частини та зіткнувся з деревом.

Аварія, в результаті якої чоловік отримав несумісні з життям тілесні ушкодження, трапилася 1 лютого близько 18 год у селі Ільці. Як з’ясували поліцейські, водій автомобіля «Рено Мастер» за кілька сотень метрів до місця ДТП виїхав на смугу зустрічного руху, відтак - на обочину, далі з’їхав у кювет та ще метрів за 60 наїхав на дерево. Це дає поліцейським підстави припускати, що неспроможність керувати машиною може бути пов’язана з його фізичним станом. Зокрема, не виключається, що водій міг заснути за кермом, оскільки не робив спроб уникнення зіткнення в аварійній ситуації.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.286 Кримінального кодексу України.

Працівники поліції нагадують водіям, що керувати транспортним засобом у стані перевтоми, коли з'являється млявість, сонливість, знижується концентрація уваги, вкрай небезпечно. Дорожньо-транспортні пригоди з вини водіїв, які заснули за кермом, як правило, характеризуються значною тяжкістю їх насліків. Навіть некерований легковик може накоїти чимало лиха, не кажучи вже про пасажирські автобуси та вантажівки.

Тож перед тривалою поїздкою дотримуйтесь нескладних рекомендацій, що дозволять вберегтися від негативних наслідків, пов’язаних з перевтомою:

тривалість сну перед поїздкою повинна бути не менше семи годин;

не приймайте заспокоюючих ліків;

робіть 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години;

не намагайтеся проїхати відразу 500-600 км без зупинки;

якщо ви палите, частіше провітрюйте салон;

не переїдайте перед дорогою.

Варто додати, що монотонна дорога, без будь-яких особливостей, з однаковим на вигляд узбіччям, особливо добре знайома, де «нічого не може трапитися», також сама по собі діє заспокійливо і починає присипляти.

Пам’ятайте: найкращий спосіб боротьби з втомою – це сам сон. Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, зупиніться у безпечному місці, на майданчику відпочинку або на широкому узбіччі і подрімайте хоча б 15-30 хвилин.

Відділ управління превентивної діяльності

ГУНП в Івано-Франківській області
 



2 Лютого 2017 p.
©http://briz.if.ua/