27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту


«Неприпустимо, щоб сім’ям коли-небудь знову довелося пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності. Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомагаємо відстоювати людську гідність для всіх».
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, згідно якої 27 січня увесь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аусшвітц-Біркенау в Освенцімі.
Голокост (з давньогрецької - «всеспалення») - найбільш розповсюджений термін, який позначає політику переслідування і знищення людей єврейської національності нацистським режимом.
Головні тези антисемітської ідеології були обґрунтовані в книзі А.Гітлера «Моя боротьба». Систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині та на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках піддалися 70% єврейського населення Європи. Єврейські громади спочатку переселялись у спеціально створені гетто (відокремлені від зовнішнього світу поселення з мінімальними умовами життя). Це переселення переслідувало лише одну мету - подальше повне знищення мешканців гетто. Нацистське керівництво створювало табори смерті, обладнані газовими камерами та крематоріями.
Серед них Аушвіц Біркенау, Треблінка, Белжець, Собібор, Хелмно, Майданек, Ясеновац, Малий Тростенець у Білорусії.
За свідченням Нюрнберзького трибуналу, тільки в Освенцімі було знищено майже 2,5 мільйона євреїв, а всього у фашистських таборах смерті загинули, за різними оцінками, від 6 до 8 мільйонів євреїв (1,5 млн. з них були діти) і мільйони людей інших національностей, в тому числі українців.
Україна - одна з держав Східної Європи, єврейське населення якої понесло чи не найбільші втрати (уступаючи тільки Польщі) в період Другої світової війни. Довгий час у нас було накладено табу на згадування та вивчення історії Голокосту. Але сьогодні ми живемо в країні, де молоде покоління має можливість формувати світогляд в умовах толерантності, культури у міру, належного ставлення до полікультурних, загальнолюдських цінностей.
Голокост - це жах, біль, смерть. Він не повинен повторитися. Але пам’ять про мільйони невинно загублених людей житиме завжди.

Джерело сайт Тлумацької РДА



27 Січня 2017 p.
©http://briz.if.ua/