Як запобігти повторній госпіталізації після інфаркту міокарда?


В Івано-Франківському медичному центрі «Пріма МЕД» почали робити аналіз на ризик розвитку серцевої недостатності.

Серед серцево-судинних захворювань, які можуть стати причиною смерті пацієнта, виділяють серцеву недостатність (СН).

Саме для діагностики СН рекомендовано визначати концентрацію натрійуретичного пептиду (BNP) або концентрацію N-термінального фрагменту попередника натрійуретичного пептиду (NT pro BNP). Але ці маркери мають тільки діагностичну цінність і не можуть застосовуватись для прогнозу.

Що ж робити пацієнтам з важкою серцевою недостатністю?

Адже, за медичною статистикою 40% пацієнтів з СН помирають протягом 1 року після виписки із лікувального закладу. Повторна госпіталізація пацієнтів з гострою некомпенсованою СН становить 25% протягом 30 днів і 70% - протягом 1 року. ¾ повторних госпіталізацій можна запобігти за умови розвитку методів оцінки та вибору терапії для пацієнтів з СН.

«Наш проект «Прогноз на життя» фактично дає можливість оцінити післяінфарктний стан пацієнта, що допоможе лікарю прийняти оптимальні рішення в подальшому лікуванні та, при необхідності, скоригувати терапію, - розповідає директор медичного центру "Пріма МЕД» Роман Стефанишин. – Дослідження у світовій медицині підтвердили високу прогностичну значимість маркера - ST2, який експресується кардіоміоцитами у відповідь на захворювання або пошкодження».

Довідка:
Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. Очікується, що до 2030 р. понад 23 млн осіб помре від цих недуг, і вони утримають першість серед причин смерті населення планети. Однак якщо у розвинених країнах світу кількість смертей від ССЗ знижується, то в інших — стрімко зростає. Україна — серед останніх.

 



17 Січня 2017 p.
©http://briz.if.ua/