Будьте особливо обережні у морозну погоду


Рятувальники застерігають: у морозну погоду зростає кількість випадків переохолоджень та обморожень. Наслідки цих явищ надзвичайно серйозні, а тому кожен повинен зробити усе можливе, щоб у морозну погоду уберегтися від нещасних випадків.
За статистикою з початку 2017 року на Прикарпатті через обмороження та переохолодження на лікарняні ліжка потрапило 7 людей.
При переохолодженні низька температура впливає однаково на весь організм. Це викликає зниження температури тіла нижче 35-ти градусів. При цьому всі функції організму сповільнюються, а при тривалому впливі холоду припиняються зовсім.
Обмороження - це пошкодження окремої частини тканини організму під впливом низької температури. Зазвичай це супроводжується загальним переохолодженням. Найчастіше обмороження зачіпає вушні раковини і пальці. При цьому температура решти тіла може залишатися нормальною. Обмороження можна отримати навіть при температурі вище нуля за умови сильного вітру, високої вологості та тривалого перебування на відкритому повітрі.
Щоб уникнути обмороження та переохолодження, необхідно дотримуватись нескладних правил і якомога менше часу проводити на морозі. Дуже важливо правильно підбирати одяг. Він повинен бути вільним і багатошаровим. Прошарки повітря між шарами одягу добре утримують тепло. Це ж правило стосується взуття. Воно має бути просторим. Добре гріють ноги вовняні шкарпетки, оскільки вони вбирають вологу і ноги залишаються сухими. Не варто забувати про шапки, рукавиці і шарфи.
Якщо мороз дуже сильний – краще не гуляти поодинці. При перших ознаках обмороження необхідно зайти в тепле приміщення. Під час тривалої зимової прогулянки варто мати з собою змінні сухі шкарпетки і рукавиці.
Оскільки у дітей терморегуляція ще не повністю налаштована, відпускати їх надовго на вулицю в мороз не можна. Потрібно кожні 15-20 хвилин повертатись в тепло, зігріватися і перевіряти стан шкіри і кінцівок. А у дуже сильні холоди потрібно намагатися не залишати приміщення без особливої потреби, щоб уникнути обмороження.
Насамперед, слід одягатися і взуватися відповідно до температурних режимів.

Джерело сайт Калуської РДА10 Січня 2017 p.
©http://briz.if.ua/