Життєво-необхідні сети для переливання клітин крові (тромбоцитів) отримали хворі на онкогематологію


 Відповідні препарати, для обласного центру переливання крові, закупила благодійна організація «Фонд сприяння розвитку служби крові». Гроші на 10 одноразових систем виділив директор ТК «Буковель» Олександр Шевченко. За словами голови БО Ірини Федик, це перша суттєва допомога фонду.

«Ми стараємося залучати всіх людей, які приходять до нас на процедури. Є люди, які відкликаються, правда, дають по кілька гривень. Олександр Шевченко виділив одразу 20 тисяч гривень. Це дає змогу, як би пафосно не звучало, на деяких час продовжити життя дитині», - зауважила Ірина Федик.

Наразі в Івано-Франківську п’ятеро людей потребують таких систем, з них троє – діток.

На одного хворого, в середньому, потрібно 6-12 процедур, розповідають медики. Вартість однієї – 1900 грн.

«Уявіть собі, як родина може зібрати такі гроші, це 20 і більше тисяч гривень… Наша ідея була, щоб люди не платили ні копійки за ці системи. Виконати її нам допоміг Олександр Шевченко... Надіюсь, що й інші люди зможуть допомогти хворим дітям», - зауважив головний лікар обласного центру переливання крові Ігор Доджанюк.

Нові системи для переливання клітин крові одразу ж і випробували в центрі. Людей, які здають тромбоцити, підбирають ретельно. За статистикою, з десяти бажаючих, лише четверо підходять за критеріями та станом здоров’я. 29-річний Віталій Блаженко тромбоцити здавав вперше. Лячно, каже чоловік, зате робить святу справу.

«Поки біда не торкнеться своїх рідних, чи близьких ми не задумуємось над допомогою. В знайомого син захворів і потрібні тромбоцити. Перший раз страшно, - розповідає Віталій, - Але здаю. Думаю, що й решті хворим зможу допомагати».
Гроші для комплектуючих «Фонду сприяння розвитку служби крові» Олександр Шевченко передав заздалегідь. 1 серпня необхідні сети офіційно отримав центр переливання крові.

«Будучи в цьому закладі, я зрозумів, що тут не має необхідних компонентів для відбору плазми. І я вирішив профінансувати потрібні комплектуючі. Можливо, саме таким чином я допоможу хоча б одній дитині чи дорослі людині. Я буду намагатися робити все, щоб так і було надалі», - сказав Олександр Шевченко.1 Серпня 2012 p.
©http://briz.if.ua/