Рятувальники посилили масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо безпечного святкування новорічних та різдвяних свят


 У багатьох із нас дитячі спогади про Новий рік асоціюються із міріадами різноколірних вогнів, котрі спалахують у нічному небі. Саме салюти та феєрверки додають новорічним і різдвяним святам чарівної неповторності.

  Прилавки івано-франківських магазинів буквально вгинаються від піротехнічних виробів. Вибір дуже широкий – на будь-який смак та гаманець. Та чи безпечні ці товари у використанні?

 Рейди рятувальників місцями продажу піротехнічних засобів показали, що підприємці усвідомлюють: відповідальність за якість та безпеку цього особливого товару несуть саме вони. А тому й поводяться відповідно: не продають піротехніку особам до 18 років, виставляють на вітринах лише муляжі без порохового заряду, а справжні вироби зберігають належним чином.

  Придбавши салюти чи феєрверки у спеціалізованих відділеннях магазинів, покупці тут же отримують детальний інструктаж щодо умов їхнього зберігання, транспортування, відстрілу та утилізації. Саме тому івано-франківці вважають за краще купувати піротехнічні вироби у торгівельних центрах.

  Рятувальники проводять серед краян активну масово-роз’яснювальну роботу щодо безпечного святкування новорічних та різдвяних свят. Вони роздають людям застережливі листівки, нагадують правила безпеки життєдіяльності.

 Настрій у більшості івано-франківців святковий, новорічний. Місто виблискує новорічними вогнями, а у оселях краян зараз на найпочеснішому місці – красуня-ялинка. І, хоча у такі радісні дні не хочеться замислюватися над якимись проблемами, рятувальники знову і знову застерігають: будьте надзвичайно обережними із електричними ілюмінацією та піротехнічними засобами під час святкування Нового року та Різдва.      

   Прикарпатців охопила передсвяткова лихоманка. Потрібно устигнути залагодити безліч справ. Середмістя Івано-Франківська перетворилося на справжній ярмарок. На прилавках усе, що зробить свята справді незабутніми: гірлянди, ялинкові прикраси. Продаються і ялинки. Цього року, стверджують продавці, краяни надають перевагу саме штучним ялинкам, вважаючи їх більш практичними. Проте слід пам’ятати, що на такій покупці економити не варто: найбільш безпечними, хоча і дорожчими, є ялинки саме заводського виробництва. Вони просочені вогнетривким розчином, нетоксичні. Що ж стосується дешевих штучних ялинок, то вони, стверджують фахівці, виготовляються з поліетилену та полівінілхлориду – матеріалів надзвичайно токсичних та шкідливих для людського здоров’я. Особливо небезпечними ці вироби можуть стати при загоранні – виділяються токсини. Ялинку слід встановити на стійкій основі. Найкраще – вітчизняного виробника.

  Встановити ялинку – лише півсправи. Треба ще правильно та безпечно її прикрасити. Для цього слід використовувати лише справні та сертифіковані світлові гірлянди. Приємно констатувати, що івано-франківці пильно стежать і за цим.         

  Під час свята не варто забувати і про правила користування  піротехнічними засобами.

 

         Пам'ятайте, що категорично забороняється:

 

  1. Розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, використовувати їх не за призначенням або в умовах, не передбачених в інструкції із застосування.
  2. Запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок).
  3. Нахилятися над виробом під час запуску.
  4. Знаходитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні та поблизу неї.
  5. Направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по ньому.
  6. Запускати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.
  7. Тримати підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу.
  8. Використовувати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями.
  9. Залишати піротехнічні вироби без нагляду, дозволяти гратися ними малолітнім дітям.
  10. Користуватися піротехнічними виробами особам, які знаходяться у нетверезому стані.
  11. Запускати піротехнічні засоби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані, меншій за 100 м від об'єктів з масовим перебуванням людей.
  12. Проводити запуск виробів при сильному вітрі.
  13. Приводити піротехнічні вироби у дію за допомогою відкритого вогню, куріння, нагрівальних приладів тощо.

 

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області  рекомендує громадянам бути вкрай обережними при використанні піротехнічних засобів.



28 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/