Поліомієліт – це має знати кожен!


Якщо запитати у сучасних молодих батьків, що таке поліомієліт, не кожен дасть точну відповідь. У той час, як їхні батьки і батьки їхніх батьків здригнуться від однієї згадки цього страшного захворювання. Завдяки вакцинації поліомієліт практично переможений на планеті, але були часи, коли це захворювання забирало тисячі життів і калічило дітей.

Поліомієліт – гостре вірусне захворювання, яке може призвести до паралічу. Зазвичай ця хвороба протікає без симптомів, та підступність вірусу поліомієліту у тому, що він здатний проникати в нервову систему, що і призводить до незворотних порушень.

Сама назва «поліомієліт» запропонована в 1874 році. Воно походить від грецьких слів «поліос» – сірий і «міелос» – мозок. Поліомієліт пошкоджує саме відділи сірої речовини спинного мозку.

Майже в 95% випадків поліомієліт ніяк себе не проявляє. Приблизно в 3-4% випадків хвороба перебігає у вигляді кишкової інфекції або інфекції дихальних шляхів. Але найскладніша форма поліомієліту – паралітична, коли вірус проникає в нервові клітини, що відповідають за роботу м’язів. В такому випадку розвивається так званий гострий в’ялий параліч, який виникає раптово і характеризується звисанням кінцівки. Хвора людина не може ходити, а інколи навіть і вільно дихати, бо вражатися можуть і ті нейрони, які відповідають за роботу м’язів грудної клітини.

Поліомієліт можна назвати хворобою «брудних рук». Поліовірус досить стійкий в умовах зовнішнього середовища, а в організм людини може потрапити з харчовими продуктами чи водою.

Як відомо, будь-яку хвороби завжди легше і дешевше попередити, аніж боротися з її наслідками. У випадку з поліомієлітом ситуація виглядає ще більш драматичніше. На жаль, вилікуватися від цієї хвороби неможливо. Але хороша новина у тому, що майже зі 100% вірогідністю її можна попередити. Єдина можливість це зробити – провести щеплення від поліомієліту.

 Чи може вакцинальний вірус поліомієліту викликати в дитини параліч? Так, це може статися, але в середньому це трапляється 1 раз на 2-2,5 мільйонів вакцин. В Україні перші два щеплення роблять інактивованими поліомієлітними вакцинами (ІПВ), а третє щеплення робиться оральною вакциною (ОПВ). При такій схемі вакцинації не виникає жодних випадків паралічу, тому батьки можуть бути спокійними за здоров’я своїх дітей.

 Джерело сайт Рожнятівської РДА



23 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/