Рятувальники посилили масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо поводження людей на тонкій кризі


З початку року на водоймах Івано-Франківщини втопилися 33 особи, з них – троє дітей. Здебільшого водойми забирають життя людей у літній купальний сезон, однак небезпека чигає на необережних і у міжсезоння. А час, коли стовпчики термометрів падають нижче нуля і воду вкриває тонкий шар криги, можна вважати для людей вкрай небезпечним.

Лід на ставках, річках та озерах крихкий та підступний. Однак це не зупиняє поціновувачів зимової риболовлі, які, не зважаючи на застереження рятувальників, готові годинами просиджувати в очікуванні мізерного улову на замерзлих водоймах, де місцями на поверхні криги навіть виступає вода. З самого ранку до смеркання шукають уловні місця, довбають ополонки і тривалий час висиджують біля них. Для когось це доволі прибутковий бізнес — продають свою здобич на ринку. Інші у вільний час, переважно у вихідні, в своє ж таки задоволення полюють за кількома рибинами.

Таку банальну картину не раз доводиться спостерігати рятувальникам, які у ці дні значно посилили масово-роз’яснювальну роботу на зимових водоймах, нагадуючи мешканцям краю, наскільки небезпечним буває тонкий лід.

Працівники пожежно-рятувальної служби проводять із рибалками профілактичні бесіди, пояснюючи їм, що крига є ненадійною, а таке хобі вкрай небезпечним. Людям роздають застережливі листівки, а також розповідають, як у випадку небезпеки допомогти собі самому.

У нашій місцевості турбот рятувальникам додає ще й оманливість деяких водних об’єктів Прикарпаття: навіть у найлютіші морози окремі ділянки Бистриць та Дністра, а також Бурштинського водосховища, не замерзають. Що вже й казати про ті часи, коли за вікном плюсова температура! А статистика невблаганна: нехтування елементарними правилами безпеки - основна причина загибелі людей на воді узимку.

Іноді звичайні лінощі пройти кілька зайвих метрів, щоб обминути водойму та байдужість до власної безпеки можуть загрожувати життю і здоров’ю горе-мандрівника. Адже слід не забувати, що для переходів безпечною вважається товщина криги не менша, ніж 7 см; масова ж пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см; для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Пам’ятайте, що виходити на тонку кригу вкрай небезпечно для Вашого життя і бережіть себе.

Управління ДСНС України в Івано-Франківській області



20 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/