Впровадження Проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2” в Богородчанському районі


 

З 23 лютого 2012 року Богородчанський район бере участь в Проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2”.  Співпраця з Проектом здійснюється  в режимі відтворення методології його впровадження. Участь у Проекті  передбачає надання фінансової підтримки громаді у вирішенні проблемних питань, які мають місце в тому чи іншому населеному пункті. Створені громадські організації спільно із жителями сіл самі вирішують куди, на вирішення якої проблеми будуть спрямовуватися кошти. Фінансування кожної громади  буде здійснюватися за рахунок коштів Проекту (2600$).  З обласного бюджету надійде 25,0 тисяч грн. Підтримка здійснюватиметься також  коштами з районного та сільських бюджетів. В даному випадку і громада  не буде стояти осторонь цього питання, вносячи зібрані  жителями кошти в розмірі  не менше 5%  вартості запланованих робіт. Попередньо громади вже визначилися,  по яких об’єктах будуть здійснюватися роботи. Це-заміна старих дерев’яних вікон на нові металопластикові  в загальноосвітніх школах сіл Маркова, Саджава, Луквиця. Громада села Глибівки вирішила капітально відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт, придбати для нього необхідне медичне обладнання.

Як повідомила прес-служба Богородчанської РДА, Проектом передбачено  низку кроків, які повинні зробити громади на шляху  до впровадження Проекту.  Для цього розпорядженням Богородчанської районної державної адміністрації від 1 березня цього року №80 створено Богородчанський районний ресурсний центр, на базі якого будуть проходити навчання члени громадських організацій,  надаватиметься їм  практична і методична допомога з різних питань та ін. Зрозуміло, що для повноцінного  функціонування   ресурсного центру в ньому   повинно  бути відповідне обладнання, методична література. Тому, Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" запропонував матеріально-технічну підтримку створеним районним ресурсним центрам громад. Підтримка буде надана на конкурсній основі та відповідно до наявних ресурсів Проекту (до 1000$ в гривневому еквіваленті). Районний ресурсний центр громад  вирішив взяти участь у конкурсі і подав відповідну заявку до центрального офісу Проекту  у Києві. 

З часу створення ресурсного центру ним вже неодноразово  надавалася допомога членам  громадських організацій. Так, нещодавно, 27 липня цього року було проведено нараду-навчання з головами громадських організацій сіл Саджава, Глибівка, Маркова, Луквиця. Питання які виносилися на навчання : планування роботи, відбір пріоритетів розвитку, створення функціональних груп та інші.   На допомогу громадам ними була роздана  методична література для використання в роботі.  



31 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/