Як не затьмарити свята пожежами та надзвичайними подіями!


Незабаром усю країну захопить феєрія святкування Новорічних та Різдвяних свят, які не можна уявити без красунь-ялинок, що виблискують вогниками різнобарвних гірлянд та іграшок, гучних феєрверків, петард, салютів та інших новорічних атрибутів. Отож, щоб вогонь не наробив непоправного, і ніщо не зіпсувало святковий настрій рятувальники рекомендують громадянам звернути увагу на заходи безпеки щодо встановлення новорічних ялинок та поводження з піротехнічними засобами.

Варто бути пильними й уважними, і не забувати, що невеликої іскри від несправної гірлянди, запаленої свічки чи бенгальського вогню вистачить для того, щоб загорілася ялинка. Отож, аби цього не трапилося, ялинку потрібно встановлювати на стійку основу. Для освітлення ялинки слід використовувати електричні гірлянди лише промислового виробництва. Підключати їх до мережі треба за допомогою штепсельних з’єднань. Також не зайве пам’ятати: в жодному разі не можна залишати без нагляду ввімкнуту ілюмінацію.

Однією з найголовніших складових новорічного святкування є безперечно салюти, феєрверки, петарди, хлопавки та бенгальські вогники. Безумовно, ці яскраві видовища дарують людям радість та захоплення, проте варто пам’ятати, що саме ці розваги не рідко закінчуються пожежами, на яких чимало людей отримують опіки і травми. Отож, щоб не постраждати і не потрапити до лікарні, не лишитись серед зими просто неба, а таки зробити свято яскравим та незабутнім варто бути уважними і чітко дотримуватись вимог поводження з піротехнічними виробами.

Сьогодні піротехнічні вироби можна придбати будь-де: і на ринку, і в супермаркетах, і в спеціалізованому магазині, але не в кожній торговій точці вам зможуть кваліфіковано пояснити, наприклад, на якій відстані від оточуючих можна запускати феєрверки, таких дрібниць безліч і на них варто звертати увагу. При купівлі піротехнічного виробу поцікавтесь у продавця наявністю сертифікату якості на виріб, зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати жодних ушкоджень, перевірте термін придатності виробу, наявність інструкції застосування українською чи російською мовою. Також повинні бути зазначені способи безпечного поводження і застосування, вікові вимоги тощо. Коли ж виникають хоча б якісь сумніви щодо якості продукції, її краще не купувати.

Особливої уваги під час свят потребують діти. Фахівці твердять, що з усіх видів піротехнічних виробів безпечними для дітей є тільки хлопавки та бенгальські свічки, проте і в цьому випадку варто бути обережними, і наодинці з такими іграшками дітей краще не залишати. Вміст хлопавки вилітає під тиском і тому не можна її направляти в лице людині на близькій відстані. Щодо бенгальських свічок, то цей вид піротехнічних виробів є найпоширенішим, проте варто пам’ятати, що при горінні він розкидає іскри, і знаходитись біля ялинки чи легкозаймистих предметів небезпечно.

Джерело сайт Рогатинської РДА



15 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/