Як економити витрати на електроенергію?


Використання альтернативних джерел енергії та електричних систем опалення - впевнений вибір, який вже давно зробила Європа та інші розвинені країни світу. Аналізуючи їх досвід, можна точно сказати, що мінімізація споживання природного газу - правильний крок, який робить зараз і наша країна.
Гостра газова проблема та, як наслідок, всебічне стимулювання урядом переходу на обігрів електрикою зчинили в Україні справжній бум на електричні системи опалення. Населення купляє електрообігрівачі у магазинах, міняє старі газові системи на електричні або встановлює останні як додаткове джерело опалення. І хоча тарифи на електроенергію не варто й порівнювати з неймовірно високими цінами на газ, вона також не дешевіє. Як же можна мінімізувати витрати на електроопалення?
Ось декілька корисних порад, дотримуючись яких, ви значно з економите свої кошти, не обмежуючи себе у теплі й комфорті.
1. Фінансові витрати на електроопалення безпосередньо залежать від теплоізоляції приміщення. Не варто чекати морозів, щоб звернути увагу на прогалини в утепленні вашої будівлі. Жодна система опалення Вас не врятує, якщо приміщення має великі тепловтрати (тонкі стіни, щілини, недостатньо утеплені покрівля, фасад, вікна тощо). Про енергозбереження потрібно піклуватися постійно. Утеплення помешкання дозволить вам зменшити витрати на опалення, забезпечить комфорт і затишок. Зараз існує велика кількість технологій, сучасних матеріалів. Навіть маленька, як сірник, щілинка - це тепловтрати теплого повітря. А навіщо Вам обігрівати вулицю?
2. Встановлення двотарифного лічильника обліку електричної енергії дає змогу економити кошти за спожиту електроенергію. При встановлені такого лічильника, витрати на електроенергію будуть рахуватись за такою схемою: з 7:00 до 23:00 електроенергія оплачується за 100%-м «денним» тарифом, а з 23:00 до 7:00 - за так званим «нічним» тарифом, тобто 50% від існуючого тарифу. Тут немає підводних каменів - використовуйте максимум електроенергії вночі та економте.
3. Управляйте вашими електричними обігрівачами за допомогою терморегуляторів (термостатів), які реагують на температуру повітря в приміщенні. У кожну кімнату встановлюється один терморегулятор, який управляє роботою опалювального обладнання, що у ній встановлено (це може бути як один обігрівач, так і декілька). Якщо у вас обігрівачі з проводом і вилкою, кожен з них можна підключити за допомогою індивідуального розеткового термостата (він вставляється у розетку, а в нього-вилка панелі).
Терморегулятор забезпечить суттєву економію електроенергії. Окрім того, термостати можуть підтримувати мінімальну температуру при тривалій відсутності людей в приміщенні, що дуже зручно у випадку з заміськими, дачними будиночками або на час відпусток, відряджень. Обов'язково використовуйте з електроопаленням програматори, щоб планувати роботу системи опалення погодинно/потижнево, і отримуйте додаткову економію електроенергії - до 30%. Вони вмикають обладнання лише в потрібний час або через необхідні інтервали часу, наприклад, весь день система опалення працює в «підтримуючому» режимі, а за годину до вашого повернення додому «підганяє» температуру в помешканні до комфортного для вас показника.
4. Оформіть тариф на електроопалення. Цей тариф передбачений чинним законодавством. Згідно з Постановою НКРЕКП від 26.02.2015 №220, власники приватних будинків та квартир, обладнаних системою електричного опалення в установленому порядку, в опалювальний період (з 1 жовтня по 28 лютого 2017 року) оплачують електричну енергію за так званим зниженим тарифом -по 71,4 коп. до 3600 кВт/год включно.

Джерело сайт Калуської РДА 



14 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/