На Прикарпатті підбили підсумки акції «Децентралізаційний марафон»


Упродовж півроку в громадах Прикарпаття відбулося 100 виїзних заходів, організованих Івано-Франківським РВ АМУ

 

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася прес-конференція з нагоди завершення акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті.

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, регіональний консультант з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і координатор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк.

Юрій Стефанчук нагадав, що мета марафону – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. «Децентралізаційний марафон» –  це широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. Упродовж півроку у громадах Прикарпаття відбулося 100 виїзних заходів, організованих Івано-Франківським РВ АМУ. Регіональні консультанти інформували людей про переваги децентралізації, роз’яснювали яким чином об’єднуватися громадам, консультували і допомагали підготувати необхідні документи та проекти рішень.

«У трьох об’єднаних громадах Прикарпаття – Печеніжинській ОТГ, Старобогородчанській ОТГ і Верхнянській ОТГ – бюджети цього року зросли у 4-8 разів, власні надходження у 2 рази. – наголосив Юрій Стефанчук. – Залучено 22,0 млн. грн. інфраструктурної субвенції. Прикметно, що громади навчилися ефективно витрачати кожну гривню». За його словами, добрий приклад чинних об’єднаних громад слугував мотивацією для тих, які йдуть на вибори 18 грудня 2016 р., а це 7 громад на Прикарпатті: Витвицька ОТГ (Долинського району), Матеївецька ОТГ, П’ядицька ОТГ, Нижньовербізька ОТГ (Коломийського району), Більшівцівська ОТГ (Галицького району), Космацька ОТГ (Косівського району) і Тлумацька ОТГ». Також Юрій Стефанчук поінформував, що громади, в яких відбудуться вибори 18  грудня 2016 року, збільшать свої власні надходження в 2,2 рази, порівняно з 2016 роком, а це понад 30,0 млн. грн. А ПДФО, що залишається на рівні громад, становитиме приблизно 16,0 млн. грн.

Одним із найбільших досягнень «Децентралізаційного марафону», на думку Марії Баран, є активізація громадянського суспільства, пробудження свідомості, відповідальність за свої дії, за побудову власного майбутнього. «Децентралізаційний марафон» згуртував навколо реформи місцевого самоврядування однодумців, розширив коло прихильників децентралізації, показав, що в громадах є лідери, які спроможні вести за собою людей, змінювати мислення і, як наслідок, життя в громаді.

Руслан Панасюк наголосив, що реформу, в результаті якої буде змінено адміністративно-територіальний устрій держави, систему відносин між усіма гілками влади, яка цілком змінює вектор руху і розвитку держави у європейському напрямку, активно підтримала АМУ, зокрема Івано-Франківське регіональне відділення.



6 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/