1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


В Україні першу смерть від СНІД було зафіксовано у 1988 році, а на даний час таких випадків фіксують тисячами на рік. Ці показники з кожним роком збільшуються, тому увесь світ протидіє “чумі” XXI століття. Темпи епідемії зростають через необізнаність українського населення та нехтування методами захисту власного здоров’я.

СНІД неминуче веде до смерті, тому лікування необхідно починати одразу ж після діагностування ВІЛ. Сучасна антиретровірусна терапія ВІЛ перетворила те, що раніше було смертним вироком, на хронічне захворювання, що дозволяє інфікованим людям жити на десятки років довше.
“Проте АРТ має свої мінуси, – зазначає директор медичного центру “Пріма Мед” Роман Стефанишин.- Вона зменшує щільність кісток та спричиняє проблеми з нирками, а зупинка лікування або ж відсутність декількох прийомів ліків може також призвести до відродження вірусу.”
Тому науковці продовжують шукати менш шкідливі та ефективні шляхи лікування. А нещодавне дослідження наголошує на новітньому та потенційно ефективному підході до лікування у формі довготривалої імунотерапії, яка змусить імунну систему пацієнта виробляти антитіла до ВІЛ та повністю очистити організм від вірусу.
Для першої фази дослідження було запрошено 15 пацієнтів, яким ввели нейтралізуючі антитіла, які здатні убивати більше 80% з 200 існуючих штамів ВІЛ, що інфікують людей по всьому світу. Через 6 місяців, 14 пацієнтів виробляли нові антитіла, які були здатні нейтралізувати цілу низку різноманітних штамів ВІЛ. А група пацієнтів, яка контролювала рівень ВІЛ за допомогою АРТ – показала незначні зміні у нейтралізуючій здатності протягом цього ж періоду. З цього дослідники зробили висновок, що 3BNC117-залежна імунотерапія покращує гуморальний імунітет до ВІЛ-1.
Детальніше про результати дослідження читайте на сайті медичного центру «Пріма МЕД» у статті “Терапія із залученням антитіл до ВІЛ виглядає багатообіцяючою”



1 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/