Відбувся форум щодо поліпшення репродуктивного здоров’я жінок


За сприяння департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та Івано-Франківського національного медичного університету, 29 листопада, в готелі «Надія» відбулась обласна науково-практична конференція з міжнародною участю «Гіперпластичні процеси жіночої репродуктивної сфери – від науки до практики».
Загалом в конференції взяло участь біля 100 акушер-гінекологів області та міста Івано-Франківська.
З вітальним словом до присутніх звернулися ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко та заступник директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан.
Як повідомляють організатори, мета наукового форуму – поліпшення репродуктивного здоров’я жінок Прикарпаття за допомогою впровадження сучасних методів діагностики, лікуванні та профілактики гіперпластичних процесів жіночих статевих органів та попередження виникнення онкозахворювання.
У рамках конференції присутнім представив свою доповідь директор акушерсько-гінекологічного стаціонару PonocoMedicalCenterEastStroudsburg, PA (США) Володимир Никифорук. Спеціаліст поділився світовим досвідом менеджменту пацієнток з ендометріозом та стандартами лікування жінок із вказаною патологією.
У своєму виступі завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПДО ЛМНУ ім. Данила Галицького Віра Пирогова розповіла про сучасні стратегії реабілітації репродуктивної функції у жінок при поєднанні гінекологічної патології та значимість використання оцінки якості життя як критерію ефективності терапії в гінекології.
Про механізми становлення та регуляції репродуктивної функції підлітків, вплив стресу на її формування та особливості корекції різних патогенетичних варіантів недостатності лютеїнової фази доповіла завідувач кафедри акушерства та гінекології №2 Вінницького національного медичного університету ім. В.І.Пирогова Ольга Булавенко.
Зокрема спеціалісти Франківщини ділились досвідом щодо онкопроцесів жіночої репродуктивної сфери (завідувач кафедри акушерства та гінекології ННІПО ІФНМУ Оксана Макарчук), висвітлювали актуальність проблеми та структуру доброякісних захворювань репродуктивної сфери у жінок Прикарпаття (головний спеціаліст ДОЗ ОДА з питань акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак), обговорювали проблеми жінок у менопаузі та шляхи їх вирішення (Наталія Геник), представили гістероскопічний світ від норми до патології та можливості діагностики патологічних змін ендометрію (Ірина Кишакевич), поділились значимістю імунологічного статусу за роллю імуномодолюючоїтерапії в комплексному лікуванні гіперпроліферативнихпроцесів матки у жінок з непліддям (Леся Бойчук), подали сучасні практичні підходи до діагностики та лікування гіперпластичних патологічних змін ендометрію в залежності від їх структури, віку пацієнток та наявності поєднаної патології (Павло Прудніков) та причини хронічного тазового болю, а також ведення жінок з варикозним розширенням вен малого тазу як провідний фактор больового синдрому (Світлана Остафійчук).

Прес-центр ДОЗ ОДА


 



1 Грудня 2016 p.
©http://briz.if.ua/