Родичі в компанії й упереджене ставлення до них


Родинні зв’язки стали нормою не лише у держ. структурах, але й у приватних компаніях. За даними опитування, три чверті «білих комірців» працювали раніше або працюють під протекцією родичів. Як ставляться українці до такого явища, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua.

Найбільш поширеною причиною сумісної роботи з родичами є можливість надавати протекцію в працевлаштуванні й просуванні службою. Так вважає третина офісних співробітників. Дещо більше чверті пояснюють сімейний підряд тим, що родичам можна більше довіряти. У останню чергу «білі комірці» згадують про спільні професійні інтереси й збіг обставин. Проте під час оцінки власного досвіду роботи з родичами на першому місці опинився випадок, а можливість надавати протекцію змістилася у самісінький низ, набравши 12% голосів.

Бувають випадки, коли сімейні обставини на роботі не пов’язані з прямою вигодою. Наприклад, коли майбутнє подружжя познайомилось на роботі, або чоловік перевівся в інше місто, а дружині знайшлося місце у тій самій компанії.

Незважаючи на те, що більшість українців мають досвід роботи з родичами, двоє із п’яти негативно ставляться до такої практики. Стільки ж висловили нейтральне ставлення. Кожен п’ятий схвально ставиться до сімейного підряду на роботі.

Серед причин негативного ставлення до спільної роботи родичів респонденти у першу чергу згадали про складність у розмежуванні робочих і особистих стосунків, проблеми у взаємодії «керівник-підлеглий», а також можливе виникнення конфліктів на роботі. Дещо менше третини опитаних упевнені, що до родичів пильніше приглядаються і їх більше обговорюють колеги. І стільки ж назвали родичів-протеже некомпетентними у професійному плані.

29% опитаних вважають, що до родичів зазвичай більш лояльні й із них менше вимагають. Ще дещо більше чверті вказали, що решта співробітників мають нижчі шанси отримати просування по кар’єрній драбині та, як наслідок, нижчу мотивацію.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.uaв жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1337 респондентів із різних регіонів України.



22 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/