Учителі іноземних мов побували на Гуцульщині


Нещодавно на базі Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Верховинської районної ради відбувся педагогічний міст з обміну досвідом між учителями іноземних мов Калуського та Верховинського районів, на якому обговорювалася тема «Формування мовленнєвих компетентностей учнів при вивченні іноземних мов з використанням краєзнавчого матеріалу».

Верховина – край, де відкривається загадковість та чарівність незвіданих гір, край, де зупиняється час, де забуваєш про реальність... Саме таку можливість відчути неймовірно запальний дух справжніх гуцулів мали учасники семінару, яких привітно зустріли на подвір’ї Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст. директор школи Л.Д. Магнич, заступники директора В.В.Потяк та Г.П. Кітлярук, а також учні старших класів. Вони були одягнені у національні гуцульські костюми з неповторною яскравою вишивкою, яка додавала певного колориту, а для створення святкового настрою були ще й троїсті музики! Вихованці цієї школи приємно вразили гостей голосистою піснею та запальним танцем "Аркан", який, до речі, за давньою традицією, танцюють тільки хлопці.

Завдяки професійно складеній програмі семінару, учителі Калущини мали змогу ознайомитися з досягненнями освітян Верховинського району (Г.М. Дмитроняк, завідувач РМЦ відділу освіти Верховинської РДА), особливостями викладання іноземної мови в умовах гірської школи (О.І. Федорчук, методист РМЦ; Г.П. Кітлярук, заступник директора Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст.), з візиткою школи (Л.Д. Магнич, директор), з квест-проектом «Гуцульська скарбниця» (М.Ю. Гостюк, учитель англійської мови) та відвідали шкільний музей, екскурсія у якому проводилась англійською та німецькою мовами (керівник Атаманюк М.Д.).

Організатори семінару запропонували також екскурсії до музеїв: " Тіні забутих предків", " Гуцульщина", " Музичних інструментів". Тут кожен для себе почерпнув ще частинку чогось нового, загадкового, таємничого з гуцульського краю через нову призму музики, яку презентувала п. Наталія (справжня гуцулочка). Граючи на 15 інструментах та співаючи запальні співанки, вона повела всіх стежинками минулого та відкрила таємницю написання пісні "Гуцулко Ксеню"...
Підводячи підсумки роботи семінару, хочеться щиро подякувати його організаторам: С.І. Туряниці, методисту РМК відділу освіти Калуської РДА та О.І. Федорчук, методисту РМЦ відділу освіти Верховинського району, а особливо гарній осінній погоді, яка неабияк сприяла хорошому настрою. Цей педагогічний міст був своєчасним, змістовним та корисним, оскільки нині надзвичайно актуальним є питання викладання іноземних мов у сільській місцевості, а обмін досвідом між районами сприятиме якісному проведенню уроків та тісній співпраці між учителями.

Джерело сайт Калуської РДА



22 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/