Представники дев'яти українських і одного польського вишів говорили про подвійні дипломи і стипендійні програми


 

Керівники вишів з Івано-Франківська, Києва, Острога, Луцька, Житомира, Кам’янця-Подільського, Тернополя, Чернівців, Львова, а також з Варшави з’їхалися до обласного центру Прикарпаття. Тут, на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника розпочав 27 липня розпочало свою роботу чергове робоче засідання «Консорціуму українських університеті і Варшавського університету».

Основним завданням зібрання, участь в якому взяли радник Посольства Республіки Польща в Україні Анна Кузьма, проректор Варшавського університету Влодзімєж Ленгауер, директор Студіуму Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький, ректори, проректори, керівники підрозділів та науковці Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Острозька академія», Житомирського, Волинського, Кам'янець-Подільського, Тернопільського, Чернівецького та Прикарпатського національних університетів, а також Українського католицького університету, стало, як розповів ректор ПНУ Ігор Цепенда, насамперед підтвердження навчальних планів програми подвійних дипломів, яка реалізується сьогодні на базі Прикарпатського національного університету, Києво-Могилянської академії та Національного університету «Острозька академія» в одній системі з Варшавським університетом. Зокрема, як стверджує пан Цепенда, перші випускники програми подвійних дипломів в Івано-Франківську будуть вже через рік.

Іншим важливим питанням, що розглядалось на засіданні Консорціуму, стало обговорення стипендійних програм. Як стверджує керівник ПНУ, сьогодні університет має дуже добрий обмін аспірантами, як в рамках наукових програм, так і в рамках навчання прикарпатських аспірантів у аспірантурі Варшавського університету. «Десь нас цікавить те, - зазначив І.Цепенда, - щоб розширити програму студентських обмінів, що стосується семестрових. А також визначення найкращої наукової роботи як серед студентів Консорціуму, так і серед аспірантів».

За словами ректора, сьогодні до складу Консорціуму входять 9 українських університетів. На черзі – прийняття до складу структури ще одного вишу – Харківського національного університету ім. В.Каразіна.

«Присутність дипломатів з Києва, - коментує подію радник Посольства Республіки Польща в Україні Анна Кузьма, - засвідчує високе значення засідання. Ми є завжди, на всіх засіданнях Консорціуму. Думаємо, що в Консорціуму завжди є дуже цікаві ініціативи, про які по-перше хочемо знати і, якщо можемо, підтримуємо».

Зі слів пані Кузьми, цікавість польських офіційних кіл до роботи Консорціуму продиктована, насамперед, тими міркуваннями, що студенти – це люди завжди творчі, це майбутні політики, майбутні науковці, майбутні бізнесмени – люди, які в недалекому майбутньому співпрацюватимуть з польською стороною в різних сферах життєдіяльності суспільства.  

«Люди, які хочуть Польщу знати, - зазначає дипломатка, - ми хочемо знати про них. Я думаю, що це найважливіше, коли люди мають взаємні контакти, вони нічого не бояться, вони пізнають культуру своїх країн, економіку своїх країн. Це люди, які абсолютно добро входять в польське життя і це люди, які знають українські реалії. Я думаю, що це абсолютно те, чого можна вимагати і хотіти від людей, які займатимуться польсько-українськими справами».

Сергій Білий



28 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/