Прикарпатські рятувальники застосовують різноманітні форми масово-роз’яснювальної роботи серед населення


З настанням осінньо-зимового періоду, коли зростає кількість пожеж в оселях громадян, прикарпатські рятувальники намагаються знайти нові шляхи для розширення масово - роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті. Адже в холодну пору року люди починають більше користуватися обігрівальними електро- та газовими приладами, печами, що, в свою чергу, призводить до збільшення кількості пожеж. Хтось користується несертифікованими електричними приладами, хтось нехтує елементарними правилами під час експлуатації пічним опаленням, і як наслідок, стається біда. Особливу небезпеку для здоров’я становить отруєння чадним газом, яке є дуже підступним, бо побутує думка, що чадним газом можна отруїтися лише під час пожежі. Насправді ж достатньо забути про увімкнену конфорку або користуватися несправною плитою, чи у будинку із піччю закрити димо­хід, коли вугілля ще не згоріло, або тримати працюючим автомобіль у гаражі – і лиха не уникнути! Ситуація ускладнюється й тим, що окис вуглецю - безколірний газ без запаху і кольору. І найчастіше, як за­з­на­­чають фахівці, випадки отруєння лю­дей чадним газом трапляються при користуванні джерелами відк­ри­того вогню за недостатньої витяжної вентиляції в приміщенні, при її перек­ри­тті для збереження тепла, коли експлуатують печі.

 Тому чим більше людей будуть знати про ризики осінньо-зимового періоду, тим менше пожеж буде траплятися, і в цьому аспекті для розширення масово-роз’яснювальної роботи особлива увага рятувальників звертається на установи та організації, які обслуговують велику кількість людей, і де є можливість донести інформацію до широких верств населення.

Такий вид співпраці прикарпатським рятувальником вдалося налагодити з відділеннями «Нової пошти» в обласному центрі, які розповсюджують серед своїх клієнтів листівки застережуючого характеру на протипожежну тематику. При цьому, люди не тільки залагоджують свої поточні справи, а й мають можливість подумати про важливість безпечного способу життя, згадати про дотримання таких елементарних, але вкрай необхідних правил безпечної поведінки у побуті, і для наочності – мати таку застережуючу листівку завжди під руками.



10 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/