«Культура Снятинщини потребує реформ»- про це йшлося на виїзній колегії у Снятині


Днями відбулося виїзне засідання управління культури, національностей та релігій ОДА у місто Снятин.
Стефаниківська земля гостинно зустріла представників управління, керівників підвідомчих обласних закладів культури, начальників відділів культури районів та міст обласного значення хлібом, сіллю та народною піснею у виконанні народного хорового колективу. Начальник відділу культури Богдан Юрчук, провів для делегації екскурсійну програму. Завітали присутні до Центральної районної бібліотеки, літературно-меморіального музею ім. Марка Черемшини, Музею книги, художньо-меморіального музею Василя Касіяна та приватного музею робіт скульптора Бориса Гуцуляка. Колегія розпочала свою роботу у залі засідань Снятинської районної державної адміністрації. Йшлося про стан діяльності закладів культури Снятинського району (доповідав: Юрчук Богдан Васильович –начальник відділу культури Снятинської райдержадміністрації), про оцифровані фонди музеїв: збереження, доступ, репрезинтація (доповідала : Брицька Галина Петрівна –начальник відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації) та про пропозиції до плану роботи управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації на 2017 рік (доповідав: Федорак Володимир Васильович – начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації).

На колегії були присутні також заступник голови Снятинської РДА Ігор Гуцуляк та перший заступник голови районної ради Петро Маліборський. Модератором колегії був її голова – Володимир Федорак. Прослухавши перше питання колегія гостро відреагувала на те, що до сьогоднішнього дня апарат відділу культури працює в одній особі (вже більше 10 місяців). Тому, головним завданням є укомплектувати відділ і створити умови для його належного функціонування; також:

- нагальна потреба у забезпеченні комп’ютерною технікою сільські бібліотеки ( на даний час жодна з них немає комп’ютера);

- забезпечити музей Василя Стефаника пожежно-охоронною сигналізацією.

- потрібні кошти на придбання експонатів для державних музеїв району та на реставрацію музейних експонатів ( у зв’язку з цим втрачаються цілі пласти історичних, художніх цінностей. Проблемою в обліку експонатів музеїв є недостатня забезпеченість технічними засобами, відсутність сучасної автоматизованої інформаційно-довідкової системи).

На часі стоїть актуальне питання спорудження нового Палацу чи Будинку культури, так як Снятинський будинок культури не відповідає критеріям сьогоднішнім вимогам.

Позитивними моментами в даній сфері є те, що цього року з обласного бюджету на ремонт музею Марка Черемшини було виділено 300 тис. грн. та проведено заміну покрівлі, а також планується на наступний рік виділити кошти в сумі 300 тис. грн. з обласного бюджету. На косметичний ремонт музею Василя Касіяна планується на наступний рік 48 тис. грн. згідно кошторису з районного бюджету.

В районі діє комплексна програма «Культура Снятинщини» метою якої є збереження та популяризація народної творчості. Ця програма мала б ширше використання, за умови покращення її фінансування. Снятинською районною радою також прийнята програма «Теплий заклад», але через брак коштів вона не діє.

Начальник управління Володимир Федорак звернувся до керівництва Снятинського району, щодо покращення матеріально-технічної бази даної галузі.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації 



2 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/