Вперше в УКУ ерготерапевт із 13-річним досвідом Ольга Камаєва навчатиме студентів практикам новоствореної спеціальності


Школа реабілітаційної медицини УКУ продовжує серію тренінгів з фізичної терапії та ерготерпії за участю закордонних функціональних фахівців. З 2 по 5 листопада в рамках освітнього формату «Студентська школа» розпочнеться безкоштовний тренінг «Ерготерапія» за участю ерготерапевта з 13-річний досвідом Ольги Камаєвої, яка навчить студентів сучасним ерготерапевтичним практикам і ознайомить із вимогами нової спеціальності.

В Украніерготерапію як спеціальність нещодавно внесли до Класифікатора професій. Зараз розробляються кваліфікаційні характеристики і найближчим часом Міністерство охорони здоров’я України має ввести штатні посади для цих фахівців у закладах охорони здоров’я. За словами організаторів, це лише перший крок у вже відкриті двері. Попереду багато роботи, щоб на законодавчому рівні зробити цих фахівців повноправною колегіальною частиною медичної спільноти. Курс від Ольги Камаєвої стане одним із промоційних для нової спеціальності.

До участі запрошені студенти 3-4 курсів першого рівня навчання – бакалаврського з “Фізичної реабілітації”, “Здоров’я людини”, “Корекційної педагогіки”, “Спеціальної освіти”, “Соціальної педагогіки”, лікарів-інтернів.

На тренінгу студенти зможуть ознайомитися із професією «ерготерапевт», принципами його роботи та на чотири дні спробувати стати практикуючим ерготерапевтом. Під час навчання зможуть ознайомитися з сучасними організаційними принципами надання реабілітаційної допомоги, реабілітаційним законодавством України, новими магістерськими програмами Школи реабілітаційної медицини. Студенти візьмуть участь у практичному тренуванні, вивчатьерготерапевтичні методи кількісної оцінки і втручання, які зможуть використовувати на практиці – відновлення функції кисті, методика кінезіотайпування.

«Школа реабілітаційної медицини УКУ вперше в Україні ліцензувала освітню професійну магістерську програму з ерготерапії, на якій навчатимуться перші ерготерапевти в країні і проходитимуть підготовку викладачі з ерготерапії. В Україні суттєво бракує фахівців реабілітації. Найбільш численними з них є фізичні терапевти та ерготерапевти. До прикладу, в Канаді на 35 млн населення існує 24 тис фізичних терапевтів та більше 9 тис ерготерапевтів. Натомість в Україні на 42 млн населення – 2 ерготерапевта та 86 членів Української асоціації фізичної терапії, які тільки в серпні 2016 року отримали в Україні офіційну назву своєї спеціальності. Завдяки потужній підтримці жертводавців УКУ, зокрема, Фонду Родини Загорій, навчання учасників «Студентської школи» з Ерготерапії буде безкоштовним, також у разі потреби вони забезпечуються проживанням, харчуванням та інформаційними матеріалами тренінгів Школи», – зазначив директор Школи реабілітаційної медицини Володимир Голик.

Тренер із Росії Ольга Камаєва є сертифікованим ерготерапевтом після навчання у Швеції і Великобританії. Член Всесвітньої Федерації Ерготерапії, Російської асоціації ерготерапії, Російської асоціації фізичної терапії. Асистент кафедри фізичних методів лікування та спортивної медицини Санкт-Петербурзького Державного Медуніверситету ім. І.П.Павлова. Вона має 25-річний практичний досвід з фізичної терапії 13-річний досвід з ерготерапії. Проводить тренінги, створює програми для навчання з різних аспектів ерготерапії. Зараз працює в Інституті післядипломної освіти, в якому діє єдина ліцензована на теренах СНД програма з ерготерапії.

«Ерготерапія пов’язана не лише із реабілітаційною медициною, але й з соціальною роботою, педагогікою і психологією. Завдання ерготерапевта – допомогти людині з обмеженнями життєдіяльності вийти в соціум, забезпечити переобладнання навколишнього середовища, в тому числі професійного, до її особливих потреб, модифікувати майбутнє місце роботи відповідно до функціональних можливостей особи, підготувати приладдя, яке полегшить побутове життя», – пояснює Володимир Голик.

 

Тренінг Школи «Професіонал реабілітації» відбудеться з 2 по 5 листопада в УКУ по вул. Свєнціцького, 17 в інтерактивній аудиторії 041. Після закінчення навчання студенти отримають сертифікати. Учасники тренінгових програм від ШРМ УКУ вчаться від закордонних фахівців та переймають сучасний світовий професійний досвід.

 

Нагадаємо, на попередній серії тренінгів в УКУ фізичний терапевт з Канади та міжнародний навчальний координатор Школи реабілітаційної медицини Рената Роман навчала фахівців реабілітаційної медицини, як лікувати поперековий біль. Після 3-денного навчання 23 учасників тренінгу в Львові та 13 учасників тренінгу в Києві отримали сертифікати.



1 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/