Дрес-код у компанії: підтримання іміджу чи комфорт співробітників?


 

Коли українці приходять на роботу в компанії, часто стикаються з вимогами до дрес-коду. При цьому правила не обмежується лише стилем одягу. Що ще можна побачити в корпоративному кодексі та як ставляться до дрес-коду українці — в результатах дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Як показало опитування, дещо більше третини компаній передбачають дотримання офісного ділового стилю своїми співробітниками й стільки ж дозволяють ходити на роботу в повсякденному одязі. Поруч із цим вимоги до дрес-коду останнім часом стали м’якшими, тому компанії намагаються знайти компроміс між жорстким контролем зовнішнього вигляду співробітників і відсутністю будь-яких правил. Наприклад, трохи менше третини роботодавців допускають стиль smartcasual (або businesscasual), який передбачає класичні джинси, светри пастельних кольорів та стримані аксесуари. При цьому лише 2% дозволяють співробітникам обирати одяг на власний розсуд.

А ось що стосується самих співробітників, то половина з них віддають перевагу повсякденному одягу й дещо менше третини вважають найбільш прийнятним для офісу одяг у стилі smartcasual. Тільки кожен сьомий опитаний назвав доречним одяг будь-якого стилю.

Що ж входить до зведення правил, яке регламентує зовнішній вигляд співробітників? Найчастіше вимоги стосуються фасону одягу й кольорової гами. У кожному десятому офісі обумовлюють макіяж для жінок. І лише 9% компаній прописують у правилах заборону на татуювання, пірсинг та інші прояви нестандартної зовнішності. Значно рідше роботодавці акцентують увагу на виборі аксесуарів, зачісці й використанні парфумів.

Правила дрес-коду повинні бути в офісі. З цим погоджуються більшість опитаних. Проте відсоток тих, хто наполягає на необхідності завжди виглядати офіційно й дотримуватися виключно ділового стилю - незначний.

Для топ-менеджерів суттєве значення має імідж компанії, тому більшість із них переконані, що дотримання дрес-коду особливо важливе для тих, хто працює з клієнтами і бізнес-партнерами. Понад третина роботодавців вважають, що виправдані лише розумні вимоги до зовнішнього вигляду співробітників. І лише двоє зі ста відповіли, що дрес-код не потрібен узагалі. Варто зазначити, що відсоток противників дрес-коду між менеджерів середньої ланки й лінійних спеціалістів помітно вищий, ніж серед топів.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.uaу жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1244 респонденти із різних регіонів України.



1 Листопада 2016 p.
©http://briz.if.ua/